Prostě Greyhawk
zdroj: tisková zpráva

Prostě Greyhawk

19. 7. 2003 22:22 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Abyste si naši milí čtenáři nemysleli, že vymýšlení názvů her je úkol více než jednoduchý, je tu jeden příklad za všechny.

Obzvlášť vy, kteří jste zatížení na D&D RPG, jste už jistě slyšeli o hře "Greyhawk: The Temple of Elemental Evil", od vývojářského studia Troika Games. Ten stejný titul bylo možné rovněž spatřit pod názvem "D&D: The Temple of Elemental Evil" nebo dokonce pouze jenom jako "The Temple of Elemental Evil". Redaktorům z HomeLANu to nakonec nedalo, a tak kontaktovali vydavatelskou společnost Atari, jejíž zástupci jim sdělili, že konečným titulem pro očekávanou RPG bude "D&D: The Temple of Elemental Evil - A Classic Greyhawk Adventure". To je, uznejte, poměrně dost dlouhý název a tak nám odpuste, když budeme tuto hru nadále označovat jako Greyhawk ;)

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Pokud jste se propletli džunglí výše uvedených slov, můžete si trochu oddychnout v naší galerii, kde jsou k vidění některé nové ukázky. Greyhawk, která má být navíc zcela prvním titulem vybaveným právě vydanými pravidly Dungeons & Dragons označenými jako "3,5tá Edice", je vyvíjena týmem lidí, který založili tři hlavní vývojáři známého Fallout, a který už má za sebou projekt jako Arcanum. V současné době se navíc Troika zabývá ještě titulem Vampires: The Masquerade - Bloodlines.

Příběh Greyhawk vypráví o zlé démonce, jejíž aktivity přivedly zemi do chaosu a násilí. Čeká vás dlouhá cesta, při které nikdy nebudete vědět, co bude následovat. Průběh hry má být totiž nelineární a stejně jako v Arcanum se zde budou jednotlivé akce navzájem ovlivňovat. Rozhodně se připravte na to, že se nevyhnete spoustě různých nestvůr a kreaturek (gigantické žáby, zombie, ad.) - celkem okolo 90 druhů. Osud vás a vaši skupinu ovládanou pomocí (prý) velice snadno naučitelného interface, povede stovkou map různých velikostí. Setkat byste se měli s více než 140 postavičkami a samozřejmě, že nebude chybět ani pořádný balík kouzel (čítající zhruba 300 kousků). Greyhawk by měl být hotov a v prodeji letos v říjnu.
zdroj: HomeLANGSPC.IGN, WP

korgull

Nejnovější články