zavřít

Probuzená Dark Planet

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Že britští vývojáři nezahálejí, dokazuje i několik obrázků z připravované sci-fi RTS, která by měla vyjít už v březnu 2002.

zdroj: Archiv

Její název je Dark Planet, ale možná, že Vám bude povědomější jako The Awakened, což byl pouze pracovní titul, pod kterým tato hra vystupovala na výstavě E3. Tím pilným vývojovým týmem je společnost Edgies, což je jedna z nejstarších a nejzkušenějších evropských firem, zabývající se tvorbou počítačových her. S mnoha dalšími i méně zkušenými vývojáři ale mají jedno společné - chtějí vytvořit tu nejlepší hru, která kdy spatřila jiskru hráčského oka.

Dark Planet nás zanese na bujnou tropickou planetu Natrolis, která je obývána Soriny, velmi hrdou rasou s válečnickou tradicí. Jednoho dne se do jejich ráje však dostanou vetřelci z jiné planety, kteří ji mají v úmyslu kolonizovat a vytěžit všechen karmínově rudý krystal, jež je zde stejně hojný jako vše ostatní. Navíc ještě vlastní zbraně a i když kámen nemá pro Soriny žádnou cenu, Kolonisté jsou pro něj ochotni umírat i zabíjet. Zatímco spolu tyto dvě rasy bojují, objeví se nové a zcela nečekané ohrožení. Dreilové - nestvůrná rasa připomínající hmyz, která přichází z hlubokého nitra planety, kde přezimovala. Pouhý instinkt zapříčinil probuzení něčeho tak strašného jako jsou Dreilové, neboť válečná vřava otřásá celou planetou, a kde je boj, musí být i forma života. Život znamená potravu pro Dreily, kteří sežerou, na co přijdou. Kolonisté už měli možnost se přesvědčit, že jenom Soriné jsou pro ně strašlivým nepřítelem a co teprve, když se do toho přimíchají Dreilové. Boj o Natrolis se tak pro ně stává něčím mnohem více než s čím původně počítali. Soriné nemají na výběr. Natrolis je pro ně jediný domov, kterého se jen tak nevzdají.

Tolik příběh. Jak jistě tušíte, Kolonisté (lidé), Soriné (ještěři) a Dreilové (hmyz) budou právě ty rasy, ze kterých si budete moci vybrat. Každá z nich má vlastní jednotky, technologie i strategii (např. Dreilové své nepřátele nezabíjejí, ale vytváří z nich kokony, které slouží jako zásobárna jídla pro jejich roje).

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv
další nové obrázky

Dark Planet je postavena na vlastním 3D enginu, který by se měl od ostatních (podle maníků z firmy Edgies zastaralých) enginů použitých pro tento žánr her, přeci jen lišit. Mimojiné bude například podporovat vlastní formace jednotek a poněkud neobvyklý způsob určování cíle útoku - naproti klasickému point and click, zde budete mít možnost tažením myši vybrat více objektů, které pak budou napadeny. Multiplayer bude obsahovat další zajímavá zpestření. Například vedle klasických módů jako jsou Capture the Flag a Conquest budete mít možnost vyzkoušen tzv. "assault" mód, v němž je cílem odolat za určitou časovou periodu s odlišnými startovními zdroji svému nepříteli. Anebo zvolíte "Domination" mód, který Vám nabídne rozsáhlou mapu s mnoha pevnostmi a Vaším úkolem bude podobně jako v Unreal Tournamentu získat co nejvíce pevností a samozřejmě si je také co nejdéle udržet.

Ačkoli to po tom všem, co jsem napsal, nevypadá, hra ještě není úplně dokončena a teprve se pomaličku dostává do beta fáze. Edgies si však věří a slibují, že během března by se Dark Planet mohla dostat do obchodů. Demoverze by měla být k dispozici zhruba ve stejný čas. Vydavatelem této velice slibně vypadající real-time strategie bude UbiSoft.
zdroj: HomeLan zdroj: Archiv

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.