Oznámení Splinter Cell 3
zdroj: tisková zpráva

Oznámení Splinter Cell 3

10. 5. 2004 16:16 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Prvního dílu kvalitní špionážní série Splinter Cell společně s Pandora Tomorrow se dosud prodalo více než 6 milionů kusů, což si vysloveně koledovalo o vznik pokračování Splinter Cell 3, které bylo dnes oficiálně ohlášeno (thx Erik).

Zatím se sice jedná jen o pracovní název, ale přesto jsme se dozvěděli pár detailů o náplni hry, kterou chystají tvůrci původního Splinter Cell z montrealské pobočky firmy od února 2003, kdy vyšla jednička.

Příběh se bude odehrávat v roce 2008, kdy svět ohrožuje informační válka, a vy se opět v roli Sama Fishera, agenta organizace Third Echelon, vypravíte do Severní Koreje, odkud útoky pocházejí. Během tajné a riskantní operace musíte proniknout hluboko na nepřátelské území a získat tam důležité informace nebo neutralizovat protivníky představující riziko pro národní bezpečnost. K tomu vám pomohou experimentální prototypy nevšedních zbraňových systémů, bojový nůž či schopnost svou oběť potichu udusit, protože se s ní utkáte na větší blízkost než kdykoli předtím.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Do Splinter Cell 3 je slibována bohatá škála speciálních pohybů hlavního hrdiny, ale z toho bohužel není vůbec jasné, jestli jsou tím myšleny jen ty staré známé roznožky apod. anebo i nějaké nové pohybové dovednosti. Design zatím nespecifikovaného počtu misí nabídne různé cesty k dosažení cíle a nepovinné vedlejší úkoly, které mají zaručit znovuhratelnost. Přitom prý narazíte na úplně novou umělou inteligenci nepřátel, kteří se chovají přirozeně, zatímco NPC neboli nehratelné postavy se budou bát o svůj život a pamatovat si předcházející události.

Tisková zpráva UbiSoftu možná až přehnaně vyzdvihuje grafické zpracování ("dosud nevídaná technologie v tomto žánru"; "očekáváme, že to bude nejlépe vypadající hra na všech platformách, tečka") včetně rag-doll fyziky nebo interaktivního prostředí. Podíváte-li se na první dva screenshoty se strážcem majáku, nějaký výraznější pokrok od předchůdce na nich není příliš vidět (ale to na druhou stranu příliš nevadí, neboť už minulé díly byly špičkové). Ostatně není se co divit, když termín vydání PC verze je stanoven už na letošní Vánoce. Nejvýraznější novinku ve Splinter Cell 3 tedy představuje možnost zahrát si kooperativní multiplayer, tzn. koordinovat procházení misí a infiltraci cílů společně s přáteli, avšak zatím není zřejmé, kolik lidí se takové týmové akce bude moci zúčastnit.
zdroj: ToTheGame

jd

Nejnovější články