Ohlášení Trackmania United
zdroj: tisková zpráva

Ohlášení Trackmania United

3. 7. 2006 16:16 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Kdo se těšil na zbrusu nový plnohodnotný díl Trackmanie, může být z dnešní zprávy poněkud zklamán, ale dalo se to uhodnout už po nedávném odhalení podtitulu United.

Toto slovo (nahradivší původně zamýšlené Planet) bylo zvoleno vskutku příznačně, jelikož chystaná hra spojí všechny dosavadní počiny z této budovatelsko-závodní série pod jednu střechu - první Trackmanii z roku 2004, pokračování Trackmania Sunrise z roku 2005, všechny jejich oficiální přídavky/rozšíření a samozřejmě také letošní Trackmanii Nations. Nepůjde o standardní kompilaci, že byste dostali několik stejných CD, co už můžete vlastnit z dřívějška, nýbrž postačí vám spuštění jedné aplikace. Z jejího menu, které nápadně připomíná jakýsi operační systém, si vyberete, zdali chcete závodit na poušti či na sněhu z jedničky, na ostrově nebo v zálivu ze Sunrise či na stadionu z Nations (viz první obrázky).

Nejlepší na tom je, že vše (monitorování vámi dosažených výkonů na každé trati, multiplayerové rozhraní, žebříčky, motivace k lepším výsledkům atd.) bude fungovat na podobném principu jako v Nations, což je vzhledem k jeho oblíbenosti u milionů hráčů vcelku logické. Hra vás tedy bude sama informovat o možné účasti v nadcházejících soutěžích či aktuálních událostech, nově uvidíte hodnocení vašeho závodního týmu nebo se budete moci něco přiučit ze sledování těch nejšikovnějších borců v položce Mania Stars.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Aby autoři z francouzské společnosti Nadeo nevypadali jako experti přes opakovanou recyklaci, když vlastně to samé učinili již s Trackmania Original (předělávka prvního dílu do enginu dvojky), přihodí ke hře užitečné nástroje, které sami používají při vývoji a které alespoň částečně kompenzují absenci nových vozidel nebo prostředí. V MediaTrackeru vytvoříte vlastní úvodní filmové sekvence, složené například z napínavé opakovačky, stejně jako zde zpestříte tratě jinou muzikou, obrázky nebo videem dle svého gusta. Přes Model Importer nahradíte svůj automobil nějakým jiným modelem, Painterem si ho pomalujete a přes integrovanou P2P síť si pak jednoduše vyměníte svá díla s ostatními hráči po celém světě. Ti potom zhodnotí kvalitu vašich výtvorů, i když se s nimi třeba vůbec nebudete znát.

Nějaké nové, blíže neupřesněné funkce se mají objevit i v singleplayeru, nasvícení scény projde proměnou k lepšímu ("pre-lighting accelerated system") a smutnět nebudou ani ostřílení veteráni Nations, kteří dostanou k dispozici dvakrát více dílů pro stavění tratí než dosud. Cena ani termín vydání Trackmania United ještě nejsou oficiálně zveřejněny, ale ve fóru na domácí fansite Trackmania.cz se spekuluje o září-říjnu a pravděpodobném šíření digitální distribucí.
zdroj: homepage, fansite

jd

Nejnovější články