zavřít

Ohlášení Trackmania United

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kdo se těšil na zbrusu nový plnohodnotný díl Trackmanie, může být z dnešní zprávy poněkud zklamán, ale dalo se to uhodnout už po nedávném odhalení podtitulu United.

zdroj: Archiv

Toto slovo (nahradivší původně zamýšlené Planet) bylo zvoleno vskutku příznačně, jelikož chystaná hra spojí všechny dosavadní počiny z této budovatelsko-závodní série pod jednu střechu - první Trackmanii z roku 2004, pokračování Trackmania Sunrise z roku 2005, všechny jejich oficiální přídavky/rozšíření a samozřejmě také letošní Trackmanii Nations. Nepůjde o standardní kompilaci, že byste dostali několik stejných CD, co už můžete vlastnit z dřívějška, nýbrž postačí vám spuštění jedné aplikace. Z jejího menu, které nápadně připomíná jakýsi operační systém, si vyberete, zdali chcete závodit na poušti či na sněhu z jedničky, na ostrově nebo v zálivu ze Sunrise či na stadionu z Nations (viz první obrázky).

Nejlepší na tom je, že vše (monitorování vámi dosažených výkonů na každé trati, multiplayerové rozhraní, žebříčky, motivace k lepším výsledkům atd.) bude fungovat na podobném principu jako v Nations, což je vzhledem k jeho oblíbenosti u milionů hráčů vcelku logické. Hra vás tedy bude sama informovat o možné účasti v nadcházejících soutěžích či aktuálních událostech, nově uvidíte hodnocení vašeho závodního týmu nebo se budete moci něco přiučit ze sledování těch nejšikovnějších borců v položce Mania Stars.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Aby autoři z francouzské společnosti Nadeo nevypadali jako experti přes opakovanou recyklaci, když vlastně to samé učinili již s Trackmania Original (předělávka prvního dílu do enginu dvojky), přihodí ke hře užitečné nástroje, které sami používají při vývoji a které alespoň částečně kompenzují absenci nových vozidel nebo prostředí. V MediaTrackeru vytvoříte vlastní úvodní filmové sekvence, složené například z napínavé opakovačky, stejně jako zde zpestříte tratě jinou muzikou, obrázky nebo videem dle svého gusta. Přes Model Importer nahradíte svůj automobil nějakým jiným modelem, Painterem si ho pomalujete a přes integrovanou P2P síť si pak jednoduše vyměníte svá díla s ostatními hráči po celém světě. Ti potom zhodnotí kvalitu vašich výtvorů, i když se s nimi třeba vůbec nebudete znát.

Nějaké nové, blíže neupřesněné funkce se mají objevit i v singleplayeru, nasvícení scény projde proměnou k lepšímu ("pre-lighting accelerated system") a smutnět nebudou ani ostřílení veteráni Nations, kteří dostanou k dispozici dvakrát více dílů pro stavění tratí než dosud. Cena ani termín vydání Trackmania United ještě nejsou oficiálně zveřejněny, ale ve fóru na domácí fansite Trackmania.cz se spekuluje o září-říjnu a pravděpodobném šíření digitální distribucí.
zdroj: homepage, fansite

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.