Máte námět či připomínku? Napište nám
Odhalení české freeware hry Game Over
zdroj: Archiv
Obrázky

Odhalení české freeware hry Game Over

28. 9. 2003 22:22 | autor: Redakce Games.cz |

V těchto dnech se dokončuje nová česká freeware hra, která je zajímavá hned několika vlastnostmi, a proto jsme rádi, že ji můžeme odhalit široké veřejnosti právě na stránkách Tiscali Games.

Tento projekt se jmenuje jednoduše a výstižně Byt (pracovní název Game Over) a je součástí Kampaně o nepřijatelnosti domácího násili, kterou organizuje Rada vlády pro lidská práva. Půjde o strategickou simulaci, takovou obdobu The Sims, ve které se hráč stará o domácnost, ale jeho partnera řídí počítač.
Jak k tomu uvedl Mgr. Petr Novotný z Úřadu vlády, hra bude zaměřena zejména na mladé lidi ve věku od 15 do 25 let a jejím cílem je ukázat, že je nutné odmítnout již první projevy jakéhokoli (nejen fyzického, ale i psychického) násilí v partnerském vztahu. Na prvních osmi obrázcích v naší galerii můžete vidět, že Byt se dost podobá již zmiňovaným The Sims nebo Ghost Masterovi, takže si ho jistě s chutí zahraje i řada dívek, které si budou moci názorně vyzkoušet běžné situace v budoucím rodinném soužití.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Hra vzniká v dílnách Centauri Production u stejných tvůrců, kteří se dříve podíleli například na Pohádce o Mrazíkovi nebo Branách Skeldalu 2. Grafik Karel Matějka nám prozradil, že použítý engine bude podobný jako v chystané adventuře Gooka 2 včetně všech vychytávek jako střídání dne a noci, výměny oblečení a snad i raytracových stínů. Bohužel vývojáři jsou limitováni velikostí hry na zhruba 15-30 MB, aby se dala snadno stáhnout i na modemu, tudíž skoro vše (stěny, koberce, nábytek atd.) musí být s malými texturami a kompresí, což umožní spuštění titulu také na starších počítačích. Byt bude začátkem října zdarma k dispozici z herních webů nebo CD příloh herních časopisů, více informací o něm přineseme v dohledné době.
zdroj: vlastní zpráva

jd

Nejnovější články