Obrázky z češtiny pro DOOM III
zdroj: Archiv
Obrázky

Obrázky z češtiny pro DOOM III

12. 8. 2004 13:13 | autor: Redakce Games.cz |

Je tomu pár dnů, co byla ohlášena příprava neoficiální češtiny pro hororovou FPS DOOM III, a dnes byl uveřejněn půltucet prvních screenshotů, na nichž uvidíte začátek hry v rozpracované verzi překladu.

Na něm pracuje Mondy, jinak zástupce šéfredaktora GameStaru a autor série článků Za oponou, přičemž o úpravu fontů D3 se stará ufoonek a vše koordinuje Polis. Nemají to vůbec lehké, protože id Software při vývoji hry na možné lokalizace příliš nemysleli. Například někde musí být přesný počet znaků, jinak text leze z obrazovky terminálu, anebo tam jsou dvě různé entity ("Shutting" a "Down"), které se na některých místech spojí dohromady ("Zavírám Dolu"). To se snad brzy podaří nějak obejít, ale horší to je s neexistencí kompletních titulků pro příběh provázející vás hrou, což by se teoreticky dalo vyřešit jen českým nadabováním hlasů pro většinu dialogů :)

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
další obrázky

Vzhledem k popisovaným problémům, nutnosti pořádného betatestu, mnoha textům v PDA a plánu otitulkovat hlavní videosekvence je zřejmé, že dokončení češtiny zabere Polisovu týmu ještě moře času. Jako odhadovaný termín vydání zatím uvádí září, kdy by měl být hotový překlad uvolněn ihned zdarma ke stažení z webu (tzn. nikoliv jako u češtin pro Hitman: Contracts a Shreka 2, které se objeví nejprve na GameStaru s měsíční exkluzivitou).

Pro jistotu na závěr novinky zopakuji informace z včerejší aktualizace krátkých zpráv (SMSky uprostřed hlavní stránky :) DOOM III vtrhne do ČR už zítra, stylově v pátek 13., kdy vám také nabídneme druhou recenzi s dalším pohledem na hru od Frixe, který se s vámi jako jediný domácí recenzent podělí i o své vlastní zážitky z hraní multiplayeru přes internet. Pokud jste někde v singleplayeru zakysli, může přijít vhod částečný návod ve slovenštině obsahující zatím 15 levelů. Mimochodem, raketoplán Johna Carmacka havaroval asi 20 sekund po startu - viz čtyřmegové video :)
zdroj: ICQ

jd

Nejnovější články