Novinky o válečné RTS Blitzkrieg
zdroj: tisková zpráva

Novinky o válečné RTS Blitzkrieg

20. 11. 2002 12:12 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Her inspirovaných 2.

světovou válkou bude zřejmě stále dostatek (i když určitě ne víc než fantasy) a ani rok 2003 nebude o nějaké takové tituly ochuzen. S jedním novým z žánru 3D RTS se chystá přijít např. i ruský Nival Interactive. Hra se jmenuje Blitzkrieg a už při pohledu do galerie se dá celkem říct, že bude mít i přes "ohrané" téma a podobnost se Sudden Strike 2 co nabídnout. Nival Interactive však mají větší ambice a Blitzkrieg podle nich nebude pouze skvělou RTS, ale zároveň prý udělá i krok kupředu v daném žánru. Že není jednoduché pustit se do vývoje takové hry dokazuje i fakt, že se tvůrci v rámci svých příprav vrhli také na studium literatury a dokumentárních filmů, obléhali příslušné archivy a absolvovali týdenní přednášky známého historika přes válečné období, který se později dokonce stal členem jejich týmu coby konzultant na plný úvazek. Více jak rok a půl strávili pečlivým zkoumáním potřebných materiálů a (školáci pozor!) při té příležitosti dospěli mj. k názoru, že historie dokáže být zábavná. Pak se jen stačilo vrhnout na projekt a aplikovat do něj všechny nabyté vědomosti.

Jednou z nejvýraznějších věcí v celé hře je zcela určitě její grafika. Tvůrci si dali záležet nejen na tom, aby zobrazovaná místa vypadala co nejlépe, ale hlavně také na tom, aby byla co nejvěrnější. Poputujete pouštěmi, lesy a městy a přitom vás potrápí i počasí. Celkem se můžete těšit na více než 200 typů jednotek, včetně tanků, dělostřelectva, raketometů, obrněných transportérů (APC), džípů a letadel. V tomto bodě nutno podotknout, že největší rozdíl mezi Blitzkriegem a většinou dalších RTS titulů na současném trhu je v tom, že žádné jednotky v něm nebudete budovat ani jinak získávat. Prostě budete bojovat s tím, co máte anebo co dorazí jako posila. Stejně jako v realitě. To staví pochopitelně taktiku hry do trochu jiného světla. Také bude nutné více zvažovat silné a slabé stránky té které jednotky.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Blitzkrieg své hráče obšťastní třemi kampaněmi z východní, západní fronty a Severní Afriky. Celkem zde bude 24 historicky věrných misí. Hra je rovněž vybavena dynamickým systémem vývoje náročnosti. Svou kampaň začnete v kapitole, která vás seznámí s pozadím celé mise, již musíte úspěšně dokončit proto, abyste se dostali do další. Pak se můžete rozhodnout, zda chcete v jejím plnění rovnou pokračovat anebo se raději nejdříve pustíte do náhodně generovaných misí s náhodně generovanou obtížností. Tento unikátní způsob hraní má několik výhod. Jednou z nich je například skutečně neomezené množství náhodně generovaných map, což znamená, že pro dokončení té stejné kampaně si můžete zahrát třeba jen 16 misí, ale také sto a více. Další výhoda spočívá v tom, že za každou náhodnou misi získávají vaše jednotky zkušenosti nebo vylepšené zbraně, aby se pak mohli blýsknout v misi následující.

Nival Interactive samozřejmě nezapomněli ani na multiplayer, který je vybaven takovými módy, jako Capture the Flag, zničení všech hráčů nebo základen, a také mise se speciálními cíly, v nichž má hráč za úkol zaútočit nebo naopak obránit dané území. Skalní příznivci RTS ocení editor misí umožňující otevřít a editovat každou mapu ve hře a také vytvářet své vlastní mapy, a hlavně editor zdrojů, který vám dá možnost změnit ve hře prakticky všechno, od textur, terénu, jednotek, vojáků, až po zvuky a mnoho dalšího. V současné době tvůrci hry dokončují menu a texty, vydání plné verze Blitzkriegu se předpokládá někdy na začátku jara.
zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články