Nová RPG od BioWare - Dragon Age
zdroj: Archiv

Nová RPG od BioWare - Dragon Age

13. 5. 2004 17:25 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Jak jsme vás informovali už v našich aktualitách, ze seznamu her, které se objeví na E3, vyplynulo, že společnost BioWare připravuje jakousi novou fantasy RPG s názvem Dragon Age.

BioWare známě především jako tvůrce licencovaných titulů ze světů Dungeon & Dragons a Star Wars. Oficiálně Dragon Age zatím oznámena nebyla, vyjít má stejně až někdy v příštím roce, ale už se začínají objevovat první informace od zástupců různých magazínů, kteří měli možnost se zúčastnit prezentace tohoto nového titulu. V naší galerii si můžete dokonce prohlédnou pár prvních ukázek z předváděného dema.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Dragon Age se má prý nést v podobném duchu jako všechny minulé hry BioWare, což znamená, že zde hráči naleznou prvky z Baldur's Gate (interakce ve skupině), Neverwinter Nights (multiplayerové aspekty) i Knights of the Old Republic (taktické souboje). Také nutnou dávku humoru, typickou pro jejich předešlá díla, plánují tvůrci zachovat. BioWare při jejím vývoji využívá nový 3D engine, který je prý skutečně na úrovni doby. Všechny animace a světla jsou dynamické, přičemž při pořizování pohybů postav bylo využito techniky motion-capture. Každá postava je renderovaná v milionech polygonů.

Hra vás přivede do celkem tradičního fantasy světa, který je však obýván ne zase tak typickými rasami. Každá z nich má navíc svou vlastní řeč. Kromě single-playeru nebude chybět ani multiplayer s odlišnými kampaněmi, které budou stejný příběh přednášet různými způsoby. Single-playerová hra (kampaň by vám měla vystačit na 40 až 50 hodin hraní) bude chvílemi přerušována filmečky, multiplayerová akce poběží non-stop. unikátnost bojového systému spočívá v možnosti zúčastnit se akce z pohledu třetí osoby jako v KotOR, anebo taktické přehledné vzdálenosti podobně jako v Baldur's Gate. S těmito módy si hráč bude moci pohrávat dle libosti. Hra bude rovněž vybavena funkcí "combat pause", takže si v případě nutnosti budete moci své další kroky v boji naplánovat. BioWare prý plánují s Dragon Age vydat také modifikační nástroje.
zdroj: GameSpyHomeLAN

korgull

Nejnovější články