Nová dobrodružství v Everquest II
zdroj: tisková zpráva

Nová dobrodružství v Everquest II

10. 2. 2003 21:21 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Asi není třeba znovu zdůrazňovat, že MMORPG Everquest patří ve své žánrové kategorii mezi ty nejoblíbenější.

Do dnešního dne si jej celosvětově zaregistrovalo na 400 000 hráčů, přičemž největší podpory se tento fantasy titul těší ve Spojených státech. Téměř rok již také víme, že vývojářský tým Verant Interactive pilně zadělává na jeho další pokračování. Everquest 2 by měl po sérii čtyřech úspěšných datadisků konečně nabídnout pořádné změny, z nichž tou nejviditelnější zajisté bude použití nového engine. Příběh se má odehrávat opět ve světě Norrath, jen o několik generací později než jsou fanoušci hry doposud zvyklí. V souvislosti s engine se celý svět představí v novém kabátku a stěžejním pilířem budou samozřejmě obrovské nové lokace. Precizní zpracování a krásnou grafiku oceníte při důmyslném stínování, zářivých záblescích slunce nebo třeba při pohybu své postavy, jejíž výzbroj a brnění se při chůzi lehce ale realisticky pohybuje.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Na výběr bude hned ze začátku ze 14 ras (mezi novými se objeví třeba Kerranové), kterým přibudou nové dovednosti, artefakty a především spousta druhů činností. Senior game designer Bill Trost vysvětluje, že hlavním cílem 45ičlenného týmu je tentokrát uvést hráče co nejrychleji do centra veškerého dění. "Jakmile se hráč připojí do hry, přímo ho zavalíme hromadou věcí, které může vidět nebo dělat," dodává sebevědomě. Jednou z příšer, která má rozhodně vypadat impozantně, se stane gigantický drak Darathar, šlehající ohromné plameny.

Co se týče herního základu, měli by se fanoušci dočkat zcela nového systému questů a změny se prý dotknou též stylu vývoje postav a systému kouzel. Všechny podniklé kroky mají směřovat k ještě větší zábavnosti, uhlazenosti a relativní volnosti celého Everquestu. Společnost Sony by měla druhý díl svého on-linového hitu vydat někdy koncem letošního roku.
zdroj: C&VG

kate

Nejnovější články