Neverwinter Nights vernisáž
zdroj: tisková zpráva

Neverwinter Nights vernisáž

9. 6. 2002 1:44 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Infogrames publikovali oficiální cestou desítku nových screenshotů z v létě vycházejícícho isometrického RPG Neverwinter Nights od BioWare, na které se kvůli humbuku kolem Dungeon Siege a Morrowindu tak trochu pozapomnělo.

Pokud už si s dlouhým odstupem příliš nepamatujete, o čem tato hra je, pak určitě nepohrdnete ani stručným připomenutím. Neverwinter Nights bude především multiplayerová RPG (i když v ní bude obsažen i single-player - asi 60 hodin hraní), která své hráče provede tzv. Forgotten Realms světem, tedy stejnými reáliemi jako Baldur's Gate či Icewind Dale. Navíc bude založena na třetím vydání RPGéčkářských pravidel AD&D, což je jistě dostatečnou zárukou kvality.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
další nové obrázky

Nevervinter Nights bude obsahovat i tzv. "DM" (Dungeon Master) režim, což dá hráčům stručně řečeno šanci ztvárnit roli pána jeskyně. Tato vlastnost Vám umožní v reálném čase měnit stupeň obtížnosti, umístit či odebrat kreatury, různé jiné položky, ovládat NPC i různá monstra. Bioware navíc ke hře připojí tzv. "Aurora toolset", díky němuž si budete moci vytvořit nové světy, do kterých můžete mmj. naimportovat rovněž své vlastní obrázky a nebo hlasy. Tento toolset je mnohem víc než obyčejný editor. Obsahuje totiž téměř kompletní vývojové prostředí (kompilátory i konventory), které všechno udělá za Vás. Pouhým jednoduchým kliknutím myši do klasického pop-down menu

jd

Nejnovější články