Máte námět či připomínku? Napište nám
Malý výlet do světa MMOFPS Huxley
zdroj: Archiv
Obrázky

Malý výlet do světa MMOFPS Huxley

3. 4. 2005 20:20 | autor: Redakce Games.cz |

O masivně multiplayerové střílečce Huxley jste se na našich stránkách mohli dočíst už jednou (zde), a to zhruba v polovině února, když došlo k jejímu oznámení.

Jejím vývojem se zabývá korejské vývojářské studio Webzen, které si pro tu příležitost zakoupilo licenci na technologii Unreal 3.0. Jak jsme se dozvěděli z rozhovoru uveřejněného na stránkách magazínu Team Xbox (hra totiž vyjde nejen pro PC, ale také pro Xbox 2), titul, jenž se odehrává ve světě, kde se válčí o nové zdroje energie, je inspirován románem Brave New World. Jeho vydání je naplánovno na příští rok. K nahlédnutí je sada nových obrázků.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Huxley má být ryze akční hrou, tak jako Quake nebo Unreal. Akorát v poněkud větším měřítku. Herní svět bude stálý. Obývat ho budou tři různé rasy: Homo-Spiens, Homo-Alternatives a Homo Hybrid (něco mezi Spiens a Alternatives). Jak značí ono "Homo", všechny pocházejí z lidského rodu, který se vlivem změny prostředí rozštěpil. Nyní spolu jednotlivé druhy bojují o zdroje, kterých je nedostatek. Hra vám má nabídnou velmi rozmanité typy misí (SP, PvP, aj.). Do kterých z nich se pustíte, bude záležet na vás. Zaujmout budete moci různé role, včetně velitele jednotky několika dalších hráčů, anebo obsluhy některého z dopravních prostředků (auta, vrtulníky, aj.), které se ve hře budou rovněž vyskytovat. Pokud jde o zbraně, ty samozřejmě také nebudou chybět a bude jich mnoho druhů. Stačí si vybrat.

Pro využití Unreal 3.0 se prý tvůrci rozhodli už loni v květnu. V průběhu vývoje však zjistili, že některé části tohoto enginu nefungují přesně tak, jak potřebují a tak se jej jali významně přizpůsobit vlastním představám. Zejména jde o to, že UE3 je primárně navržen pro single-playerové nebo multiplayerové online hry. Webzen proto byli nuceni vyvinout svůj síťový systém, který do hry zakomponují, aby se jí mohli účastnit ne desítky, ale tisíce hráčů současně. Pokud vše navíc vyjde tak, jak má, budou se spolu moci ve hře potkat PCéčkáři i majitelé Xbox 2.
zdroj: TeamXbox

korgull

Nejnovější články