Just Cause v pohybu
zdroj: tisková zpráva

Just Cause v pohybu

1. 6. 2006 12:12 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Úvod do hry seskokem s padákem je i bude v dnešní době asi móda a third-person akce Just Cause od švédského studia Avalanche Studios není, pominu-li ještě předtím krátké zasvěcení do příběhu, výjimkou.

Dokazuje to shakycam E3 nahrávka (152 MB, XVID, nebo stream na n-joy) z prvních sedmi minut souvislého hraní verze pro XBox 360, jíž sekunduje 12 nových screenshotů v naší galerii. Video toho nabízí pochopitelně mnohem více a uvidíte v něm vlastně hru poprvé v pohybu, včetně ukázky HUDu.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Kromě toho, že při pádu Rico Rodriguez padák třikrát rozevřel a mezitím zase dvakrát sbalil, stojí za zmínku hlavně fakt, že by mělo být, jak říká komentátor, možné přistát kdekoliv na překrásně zpracovaném souostroví. Hlavní hrdina ovšem jako přistávací plochu zvolil misí danou lokaci s nepřátelskými ozbrojenci a okamžitá přestřelka ukazuje, že a) vaše postava má odolnost Terminátora, b) zaměřování bude poloautomatické třeba jako v Total Overdose.

Po vítězném střetu se Rico autem dopravil (neodpustil si ani výskok na střechu skrz okénko) ke kolegovi s ozbrojeným džípem, chopil se kulometu s neomezeným střelivem a odstraňoval dotírající automobily a vrtulníky při adrenalinovém útěku na základnu. Nechyběla ani zastávka, která sice nebyla určena ke kochání se krásnou krajinou, ale hráčovo alter-ego muselo z kapoty slézt a, za patřičných efektů vybuchující nádrže s palivem, zničit barikádu na silnici. Nahrávka podložila tvrzení vývojářů o grafické vyspělosti titulu - vše vypadá detailně, slunce vrhá reálné stíny, voda příjemně omývá pobřeží, výbuchy jsou značně efektní a nebýt toho, že po zničené helikoptéře nezbude vrak, tleskal bych naprosto všemu. Ačkoliv obsahově není nahrávka zase tak extra moc bohatá, s klidným svědomím mohu říct, že po stránce hratelnosti se tváří Just Cause více než zajímavě a dost možná se z něj stane první devadesátkový konkurent GTA. Uvidíme na konci roku.
zdroj: Xboxyde

moolker

Nejnovější články