zavřít

Jack Keane - dobrodružství ve stylu Jonese

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak jsme vás informovali už loni v prosinci, německý vývojářský tým Deck 13 se rozhodl pokračovat po hře ANKH (recenze) ve vývoji adventur, a tak nyní chystá novou hrou stejného žánru, která se jmenuje Jack Keane.

Jejího vydání se ovšem nedočkáte dříve než začátkem příštího roku, vydavatelem má být společnost CDV, proto se nechte zatím pozvat do naší galerie, kde jsou k vidění nějaké ty ukázky. Už z těch se dá vytušit, že se můžete těšit na dobrodružství tak trochu ve stylu Indiany Jonese. Jack Keane nicméně není lovcem pokladů, nýbrž lodním kapitánem, který vyrostl jako sirotek a teď navíc smrdí korunou, takže když se naskytne příležitost, jak si vydělat, hned se jí chopí.


A jednoho dne taková příležitost skutečně přijde. Má podobu jakéhosi tajného agenta, který potřebuje převést z Kapského města na jistý tajuplný ostrov kdesi v Indickém oceánu. Během této své cesty se Jack seznámí se svůdnou ženou jménem Amanda a co je zajímavější, i ona má namířeno na ono záhadné místo. Nejdřív to prý bude vypadat, že se vám snaží cestu zmařit, ale později v ní naleznete schopnou spojenkyni, kterou nejednou využijete i coby druhou hratelnou postavičku. Asi ji budete potřebovat, protože příběh nepočítá s tím, že byste na ostrov dorazili bez úhony. Těsně před ním totiž ztroskotáte a co víc, tajný agent, kterého jste sem vezli, zmizí a s ním i vyhlídka na zlaťáky. To jistě nepotěší, ale jelikož ve vás bije srdce dobrodruha, zanedlouho přestanete pátrat po ztracené odměně a rychlé cestě domů, protože, jak se postupně budete seznamovat s místními obyvateli, objevíte mnohem zajímavější věci, totiž že ostrovem obchází jakási tajemná figura, která zde provádí děsivé experimenty. Kromě toho má Jack s tímto záhadným kýmsi něco společného. Ale co? Na to budete muset přijít...

Adventura Jack Keane využívá stejný engine jako ANKH, což se nedá nepostřehnout ani na ukázkách v galerii. Očekávat tedy můžete opět point&click pojetí se spoustou hádanek, které se snaží tvůrci navrhnout tak, aby sedly jak začátečníků, tak i zkušenějším hráčům. Podle redaktorů magazínu Adventure Gamers působí tento titul poněkud fyzičtěji a akčněji, neustále prý budete mít pocit, jako by vás něco hnalo kupředu, přestože tu nemají být žádné časované sekvence ani nic podobného.

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.