zavřít

Hororový Silent Hill 3 bude i pro PC

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hororová third-person akční adventura Silent Hill 3, která byla zatím ohlášena pouze pro konzole, se dostane i na osobní počítače.

V rozhovoru na C&VG to potvrdili producent Akira Yamaoka a scénárista Hiroyuki Owaku. PC verze hry by měla vyjít v říjnu, na podzim jsou plánovány i konzolové verze pro region USA a Japonska. V Evropě vyjde hra na Playstation 2 dokonce již příští měsíc. Opět se máme připravit na pořádnou porci strachu, promakaný a především emotivní příběh a potemnělou atmosféru, která hře dodá ten správný punc děsivosti.

V naší galerii se dnes nachází první obrázky z PC verze, která by podle dnešní tiskové zprávy měla běžet ve vyšším rozlišení grafiky a hlavně umožní hráčům ukládat pozici na kterémkoli místě, narozdíl od PS2 verze.


nové obrázkykompletní galerie

James Sunderland, hlavní postava z druhého dílu, to tentokrát zabalí a hru si užijeme s novou hrdinkou, mladou Heather. Oba pánové z Konami tajemně naznačují něco o spojitosti všech tří dílů, nicméně víc z nich nikdo nevyrazí ani slovo, a tak příběh zůstává stále zahalen rouškou tajemství, tolik typickou právě pro Silent Hill. Děj by nás měl podle dřívějších informací zavést do lokací jako jsou zábavní park, stanice metra nebo noční supermarket. Hru prý ovlivnily práce Stanleyho Kubricka, Davida Lynche a samozřejmě krále hororů Stephena Kinga.

Vývojáři se ještě více snaží vsadit na smyslové vnímání, jinými slovy, aby to, co ve hře vidíte, slyšíte a čeho se potažmo dotýkáte, mohlo vytvořit skutečně autentickou atmosféru. Slíbeno je i několik šílených kreatur na způsob našeho zvrhlého miláčka Pyramid Head ze Silent Hill 2 či zmutovaného hmyzu. Možná se více dozvíme už z chystaného "Making Of..." filmu, tedy dokumentu, popisujícího vznik a práce na Silent Hillu 3 včetně ukázek ze hry a rozhovorů s vývojáři.

zdroj: C&VG, GBase

kate&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.