Halo pro PC se blíží
zdroj: tisková zpráva

Halo pro PC se blíží

19. 8. 2003 20:20 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Už někdy v září zazáří na monitorech mnoha příznivců stříleček nápis HALO, název tolik očekávané PC verze slavné xboxové hry.

Jste-li našimi pravidelnými a dlouhodobými čtenáři, už jste se na našich stránkách mohli o tomto titulu dočíst leccos například v preview. Aby byl výsledek co nejlepší, spolupracují vývojáři z Gearbox Software aktivně jak se společností NVIDIA, tak s ATI. Pokud jde o ovládání, budete mít možnost zvolit cokoliv, co budete mít zrovna po ruce nebo co preferujete - tedy nejen myš nebo klávesnici, ale i různé gamepady nebo dokonce volant, když na to přijde. A aby toho nebylo málo, budete se moci mezi těmito jednotlivými ovládacími pomůckami i libovolně přepínat.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Řadu z vás určitě potěší i fakt, že čas nutný pro načítání levelů bude na PC podstatně kratší, dá-li se vůbec o nějaké době ještě hovořit, protože zatímco na Xboxu jste museli čekat nějakých 35-45 sekund, při přechodu na nový level na PC se nestihnete podrbat ani na nose (prý 1-3 sekundy). Zajímavým tématem je také ukládání pozic. Dosáhnete-li nějakého konkrétního checkpointu, budete moci manuálně uložit pozici, přičemž se nemusíte omezit pouze na jednu, takže pokud si budete chtít během hry zopakovat některou její část, nemusíte se kvůli tomu vracet úplně na začátek. Bezpochyby vás zajímají také systémové požadavky. Minimum bude podle Pitchforda stroj se 733 Mhz procesorem a 128 RAM. Pochopitelně musíte počítat s tím, že s tímto minimem neužijete hry v její plné kráse. Starší grafické karty budou také podporovány, zahrajete si tedy i s GeForce 2, jenže nemůžete očekávat takovou grafiku jako je k vidění na Xboxu.

Multiplayer bude vybaven všemi původními 26 "Classic" módy. Navíc zde bude ještě 12 až 13 standard módů a také možnost různě míchat své vlastní módy. Těšit se můžete na šest map - Ice Fields, Death Island, Danger Canyon, Infinity, Timberland a Gephyrophobia. Určitě vám v minulosti neunikla ani informace, že se v multiplayeru ve verzi pro PC vyskytnou i dvě nové zbraně. Jestli jste doufali ve změnu v postoji ke kooperativnímu módu, musím vás zklamat, žádná zatím nenastala a Halo pro PC jím tedy oplývat nebude. Gearbox chystá spolu s hrou vydat i své editační nástroje Sapient a doufá, že se brzy po vydání titulu objeví originální multiplayerové mapy vytvořené přímo hráči. Jak již bylo uvedeno na začátku, hra se má objevit v průběhu září, a to současně v Americe i Evropě. Ve vývoji je také verze pro Mac, která by měla následovat krátce poté.
zdroj: GameSpy

korgull

Nejnovější články