Galactic Civilizations 2: Dark Avatar a AI
zdroj: tisková zpráva

Galactic Civilizations 2: Dark Avatar a AI

14. 12. 2006 12:12 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Vývojářské studio Stardock zveřejnilo několik dalších screenshotů z nadcházejícího datadisku k vesmírné strategii Galactic Civilizations 2 - Dark Avatar - prohlédnout si je můžete v naší galerii, a zároveň nechalo jednoho ze svých členů vyjádřit se na stránkách magazínu IGN k AI stránce strategických her.

Galactic Civilizations 2 v této souvislosti využívá systému pro souběžné zpracovávání úloh. Dark Avatar, protože se objevuje v době vícejádrových procesorů, které mj. představují prostor pro nové funkce, ale také vyžadují leckteré nové metody programování, může jít v tomto ohledu ještě dál. Hráči, kteří budou mít dvoujádrový procesor, budou z jeho předností těžit automaticky. Ostatní budou mít k dispozici posuvník, s nímž si sami nastaví, kolik výkonu procesoru má být přiřazeno AI enginu. Čím výše bude nastaven, tím složitější algoritmy budou AI pohánět.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Počítačoví oponenti mohou mnohem důkladněji analyzovat své nepřátele. Budou se například ptát, jak daleko je od nich ta která soupeřova jednotka, jaké jsou vyhlídky na to, že bude zaměřen nebo na to, že vyhraje souboj, jestli má nějakou šanci uniknout, případně jaké výhody by mohl tento tah nepřítele pro něj mít, atd. Četné z těchto otázek si pokládá AI i v leckterých současných titulech, nicméně dosud byla dosti omezena v tom, jak daleko mohla své předpoklady rozvíjet. S lepším výkonem procesorů by mělo jít odhadovat soupeře na mnohem více tahů dopředu a mnohem důmyslněji. Možná by byla také hlubší interakce počítače v dialogu s hráčem, který je dost populární už v nynějším Galactic Civilizations. Teď by to mohlo být ale mnohem propracovanější. Stejně jako spousta dalších záležitostí. Co se týče série Galactic Civilizations, tam je prý AI na předním místě. Otázkou zůstává, zda se takový vývoj ve strategiích udrží, když je momentálně trend takový, že se vráží stále více peněz do lepší grafiky namísto do lepší AI.
zdroj: IGNFiringsquad

korgull

Nejnovější články