First-person akce v RTS Savage
zdroj: tisková zpráva

First-person akce v RTS Savage

20. 6. 2002 1:24 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Za pár desítek let se člověk přiblíží přírodě, jako ještě nikdy.

Taková je alespoň vize tvůrců Savage - onlinové hry kombinující prvky dvou velmi oblíbených žánrů, RTS a first-person akce. Hráče, kteří se do takové hry pustí, čeká ale mnohem víc než strhující příběh o odvěkém boji zdánlivě příbuzných tvorů (lidí a zvířat) zasazený do poněkud zvláštního fantasy světa.

Zajímavá je i forma, jakou S2 Games výše zmíněné, ne příliš slučitelné žánry chtějí spojit. Savage Vám totiž nabídne téměř běžný model real-time strategie (izometrický pohled), v němž půjde především o hospodaření se zdroji, rozvíjení technologického řetězce a nakonec i taktické záležitosti, avšak místo klasických počítačových válečníků, budete mít pod kontrolou postavy, za kterými budou stát skuteční hráči, jež se rozhodli hru zkusit z té akčnější stránky (údajně z vlastního pohledu). Zní to téměř neuvěřitelně a určitě nebude od věci tento projekt sledovat, až do jeho vydání předpokládaného na začátek příštího roku. Nové obrázky v naší galerii vypadají jistě slibně, nicméně jak bude konečná hra skutečně vypadat nám zatím moc neřeknou.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
další nové obrázky

V Savage budou proti sobě stát zvířata a lidé. Hráči se budou moci rozhodnout, členem kterého týmu, že se to stanou. Obě strany budou muset pro svůj rozvoj těžit dva druhy přírodních surovin (kámen a kovovou rudu). Zatímco lidské technologie se budou ubírat směrem k elektrické energii, chemii a magnetismu, zvířata si zachovají svůj původní přírodní charakter a využijí svých jedinečných přírodních technologií, srovnatelných s magií. Rozvoj Vašeho týmu bude mít příznivý dopad na jeho vybavení silnějšími jednotkami, zbraněmi a obranou. Jako správný kmenový náčelník se pokusíte vést své muže tak, aby bylo zajištěno přežití.

Při nutných soubojích se projeví právě ti hráči, kteří zvolí akční mód, jenž Savage nabízí. Ten začíná v táboře Vašeho vůdce týmu, kde se dostatečně vyzbrojíte. Svět v tomto případě budete objevovat z pohledu vlastního, s možnostmi běžné akční střílečky. Budete moci běhat, skákat a bojovat s tím, co budete mít právě po ruce (zbraně spíše středověkého charakteru - válečné sekery, luky, meče, ale také různé výbušné, magické a jedovaté předměty).

Zaujal-li Vás tento titul, tak kromě galerie navštivte také naší download sekci, kde je pro Vás připravený trailer ve dvou verzích - hi-res (6,5 MB) a low-res (3 MB) ve formátu DivX.
zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články