zavřít

E3 - RTS/RPG Spellforce od autora Settlers

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Volker Wertich, designér prvních dílů dnes legendární série Settlers, již dva roky se svým týmem pracuje na nové hře, na jejíž vydání získal práva stále expandující rakouský distributor JoWood.

Spellforce bude real-time strategie, úzce kombinovaná s RPG. Poprvé byla včera představena za zavřenými dveřmi na E3 a dojmy redaktorů GameSpotu zatím vypovídají jedině pozitivně. Hra je postavena na velice moderním a schopném 3D enginu, který může trochu připomínat engine Evil Islands nebo WarCraftu III, ale pochází překvapivě z nedávné podmořské střílečky AquaNox, který nyní spadá do vlastnictví JoWoodu po odkoupení Fishtank Interactive. Engine samozřejmě musel být pro potřeby hry notně upraven, takže nyní zvládá všechny nejnovější efekty, přepínání z izometrického pohledu do third či first-person pohledu a podobné vychytávky.


další nové obrázky

Svět Spellforce si žije vlastním životem. Dělníci se procházejí ve městě a loudavým tempem se šourají do práce, rolníci míří na pole, obchody se pomalinku otevírají a slunce vychází nad městečko. Kamera zabírá za skalní převis nad městem, kde skupina lovců zápasí s vlky, poté na dřevorubce na mýtince. Nechybí ani několik záběrů na bojující hrdiny s velikou rudou nestvůrou - takhle je popisován Spellforce a události v něm, což dokumenutjí i první obrázky.

Ve hře se můžeme těšit na lineární děj s jedním velkým questem a desítkami menších úkolů, vycvičování vlastních hrdinů, kouzlením a přepínáním mezi 3rd/1st person a isometrickým pohledem z real-time strategií. Spellforce by mělo vyjít koncem tohoto roku.
zdroj: GameSpot, PCGames

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.