zavřít

E3 - Airborne Assault: výsadkáři v Arnhemu

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Firma Battlefront vstoupila do podvědomí hráčů svou netradiční, ale velmi kvalitní strategií Combat Mission: Beyond Overlord.

Tím ale její činnost nekončí, neboť zveřejnila první informace o jejich další válečné hře nazvané Airborne Assault: Red Devils over Arnhem. Půjde opět o hybridní real-time strategii, která nás zavede do září 1944, kdy se uskutečnila největší výsadková operace v celých dějinách - slavná operace Market-Garden. Jejím cílem bylo obsazení několika významných nepoškozených mostů přes četné řeky v Holandsku, na konci pak byl cíl nejdůležitější - most v Arnhemu. Pro akci byly vybrány americké a britské elitní výsadkové jednotky doplněné o polskou výsadkovou brigádu. Celá akce skončila i přes heroické výkony výsadkářů poměrně slušným masakrem, protože spojenecké pozemní jednotky nepostupovaly dostatečně rychle a výsadkáři se ocitli v obklíčení německých jednotek.


další nové obrázky

Právě podle britské 1. výsadkové divize, která bojovala o most v Arnhemu a jejíž příslušníci měli přezdívku Red Devils (Červení ďáblové), je hra pojemnována. Ve hře bude kladen maximální důraz na historickou realitu, takže se setkáte i s americkou 82. výsadkovou divizí, na druhé straně pak bude stát 10. tanková divize SS, která se v době výsadku nacházela kousek od Arnhemu, což ovšem spojenci nevěděli. Každá jednotka bude mít patřičnou výstroj a vůbec vše bude vypadat tak, jako tomu bylo v roce 1944.

Troufám si tvrdit, že přestože jde pojetím o real-time strategii, hra najde příznivce především mezi fanoušky válečných tahových strategií. Těm bude k dispozici i multiplayer, spousta dalších scénářů i jejich editor, kde se budou moci vyřádit až až. Ostatně na hru bychom neměli už dlouho čekat, protože by měla vyjít do června. Máte-li zájem zkusit si Airborne Assault už nyní, můžete tak učinit v hratelném demu (16 MB, lokální download), které obsahuje tutorial a možnost hrát prvních 12 hodin každého scénáře.
zdroj: GameSpy, homepage

leon&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.