Dvě verze akce STALKER: Oblivion Lost
zdroj: tisková zpráva

Dvě verze akce STALKER: Oblivion Lost

27. 5. 2003 23:23 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Taktická akce STALKER: Oblivion Lost bude zasazena do Ukrajiny, konkrétně do prostředí kolem bývalé jaderné elektrárny Černobyl.

Herní plocha má pokrývat asi 30 kilometrů čtverečních a pro její ztvárnění autoři použili mnoho skutečných materiálů z tohoto nechvalně proslulého místa. Vše bude ve STALKERU detailně vymodelováno a to včetně samotných objektů nebo ruin elektrárny. Autentičnost, kterou kyjevští GSC GameWorld ve hře nabídnou, dokonce prý vyprovokovala i ukrajinskou tajnou službu, která se nyní zajímá o to, zda nebude prozrazeno a ukázáno více, než má být :) Kolegové z GameSpotu zase považují zpracování oblohy, listí a modely zbraní za jedny z nejlepších, co se kdy ve hrách objevily. Ostatně, posuďte sami dle posledních obrázků v naší galerii.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Ve hře se přesunete do roku 2012, tedy šest let po domnělém druhém výbuchu elektrárny. Vaší postavou se stane žoldák (stalker), který se se svou partičkou vydá do okolí Černobylu, aby tam našel artefakty - hodnotné předměty, které se dají se ziskem dále prodat. Jenže časem se zjistí, že tato zóna není ani zdaleka tak mrtvá, jak se myslelo. Zmutovaná zvířata, podivné zdroje energie atd. Co vlastně vyvolalo druhou explozi? Vašimi nepřáteli nebudou jen podobní "hledači pokladů", ale také vojenské jednotky střežící tuto záhadnou oblast. Příběh má obsahovat osm otevřených konců, závislých na množství informací a tajemství, které ve hře odhalíte a jak budete postupovat.

Postavy ve hře se budou klátit k zemi a umírat realisticky, k čemuž vývojářům z části dopomohla i tak zvaná technologie rag-doll, podobně jako v Unreal Tournamentu 2003, Raven Shield nebo chystaném Half-Life 2. Na předváděčce na E3 byly dále demonstrovány účinky granátů na různé materiály. Od místa výbuchu prý skutečně létají drobné střípky, ze dřeva toho moc nezbude, naopak vnitřek terénního auta působí relativně bezpečně. Hra světel a stínů bude probíhat v reálném čase a svou kvalitou se prý dá přirovnat i k technologii z vyhypovaného DOOMA 3.

STALKER: Oblivion Lost vyjde pravděpodobně někdy začátkem příštího roku a zajímavostí je, že celosvětový distributor THQ hodlá dodat do obchodů hned dvě verze podle grafického provedení (zřejmě podle použitých efektů, textur apod.) Ta první v nížším rozlišení bude určená pro ty průměrné stroje a ta druhá ve vyšším rozlišení má být naopak vhodná pro nadupané počítače s nejmodernějšími grafickými kartami. Otázkou zatím zůstává, jestli budou rozdílné i ceny.
zdroj: GameSpy, GameSpot, e-mail

kate

Nejnovější články