Disciples II a její dva datadisky
zdroj: tisková zpráva

Disciples II a její dva datadisky

28. 5. 2003 13:13 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Fanouškové tahové fantasy strategie Disciples II mohli před nějakým časem na našich stránkách najít zprávu, která pojednávala o dvou chystaných samostatných addonech pro tuto hru.

Disciples II: Servants of Dark zdroj: tisková zpráva První z nich, Guardians of the Light, je již téměř hotov a velmi brzy vyjde. Druhý, Servants of the Dark, by měl následovat ne dlouho poté, pravděpodobně ještě před nástupem podzimu. Oba tyto datadisky se od většiny jiných komerčních datadisků hodně liší. Oba budou vybaveny obsahem původní hry a navíc ještě novými kampaněmi, postavami a jednotkami. Guardians of the Light s sebou přinese nejen původní scénář s klany Empire a Mountain, ale ještě další scénáře rozšiřující ságu těchto přívrženců Dobra. Na druhé straně Servants of the Dark ze zaměří na nohsledy Zla. Proto jsou také datadisky dva. Hráči si mohou vybrat, který z těchto směrů je jim bližší. My vám dnes můžeme nabídnout nové obrázky jak z Guardians of the Light, tak ze Servants of the Dark.

Vývojáři zvolili výrobu dvou na sobě nezávislých a specializovaných datadisků ne náhodou. Rádi by tímto krokem zvýraznili rivalitu mezi oběma stranami - Dobrem a Zlem. Oba addony dohromady přitom budou tvořit jeden souvislý příběh (byl vytvořen dříve, než se rozhodlo o rozštěpení titulů), rozdíl bude pouze v perspektivě pohledu a způsobu hraní. Každý z nich bude vybaven devíti scénáři z Disciples II věnovanými daným dvěma rasám. Nové budou tři scénáře rozprostřené do šesti map kampaně, takže můžete očekávat celkem 24 misí na jeden datadisk. V multiplayeru se budou moci utkat jak ti, co vlastní kterýkoliv addon (každý bude obohacen o 16 nových skirmish map), tak ti, kteří nemají žádný.

Příběh datadisků navazuje na poslední čtyři kampaně původního titulu a točí se okolo strastí nevendaarských elfů, kteří si toho už tolik v předchozích hrách užili. Jejich bůh jménem Gallean se vrátí na svět a bude mít své vlastní plány, které elfy dostanou do přímého konfliktu s jeho bývalou ženou Mortis a jejími hordami nemrtvých. Ta mu pochopitelně jen tak bez boje nedá prostor pro budování říše. V té stejné době využijí zmatku legie zatracenců a napadnou Říši, jež se bez právoplatného krále zmítá v chaosu. Mezitím se ale horský klan pomalu vzpamatovává z Ragnaroku a vztahuje ruce k bohu Wotanovi. Všechny tyto šarvátky dláždí cestu nové síle, která si v Nevendaaru vybojuje své místo. O jakou sílu jde, však Startegy First ještě tají.

Datadisky budou také podporovat Direct 3D a vyšší rozlišení, takže si budete moci zahrát i při 1600x1200. Těšit se můžete i na nová pozadí v hlavních městech, nějaké nové stavby a upravený interface. Chybět nebudou ani nové události, hudba, efekty a generátor map.

zdroj: GameSpothomepage

korgull

Nejnovější články