Detektivní RPG Call of Cthulhu mění vývojáře a předvádí se na prvních obrázcích
zdroj: tisková zpráva

Detektivní RPG Call of Cthulhu mění vývojáře a předvádí se na prvních obrázcích

26. 2. 2016 15:27 | Obrázky | autor: Adam Homola |

Před více jak rokem oznámená Call of Cthulhu sice ještě minimálně rok nevyjde, ale díky vydavateli Focus Home Interactive tu máme nejen první informace, ale také první dva obrázky přímo ze hry. Nová hra bude oficiální adaptací papírového RPG Call of Cthulhu a vedle lehkých RPG prvků, stealth mechanik a nezbytného psychologického hororu nabídne i částečně otevřená prostředí.

Klasický otevřený svět ale čekat nemáme, vývojáři si nás budou v rámci prostředí stále do určité míry vodit tam, kam potřebují. Příběh si zatím tvůrci nechávají pro sebe a prozradili jen malý střípek o hledání pravdy kolem úmrtí úspěšné umělkyně a její rodiny. Vražda se odehrála na zapadlém ostrově, kde začnete brzy přicházet na velice znepokojivé indicie a nakonec se možná střetnete i se samotným Cthulhu?

To se dozvíme až v roce 2017, kdy se hra dostane na PC a konzole. Fanoušci Cthulhu se nemusí bát znesvěcení kultu, protože vývojáři lákají na RPG detektivku se stealth prvky a tvrdí, že znalci celého mýtu budou spokojeni. Stejně jako hráči hledající originální herní zážitek. To bez pochyby zní a vypadá slibně, protože minimálně Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth nám v roce 2005 ukázala, že Cthulhu může být velice dobrý materiál pro skvělou hru. Což platilo sice jen pro její první polovinu, ale to už je jiný příběh.

Call of Cthulhu (2015) zdroj: tisková zpráva

Zajímavá jsou také škatulata u vývojářského kormidla. Vzpomeňme, že hru v lednu 2014 oznámili Frogwares, tvůrci několika posledních Sherlocků Holmesů nebo Magrunner: Dark Pulse. Aktuální tisková zpráva ale tvrdí, že na hře pracuje studio Cyanide, které možná znáte díky stealth akci Styx: Master of Shadows. Mezitím se můžeme na blogu Frogwares dočíst o smlouvě s vydavatelem Bigben Interactive, který se postará o dalšího Sherlocka. Focus Home Interactive se tedy s Forgwares zřejmě rozešel a vývoj domluvil právě s tvůrci Styx.

První Styx: Master of Shadows vyšel v říjnu minulého roku a byť nešlo o žádnou pecku, své publikum si hra našla. Ostatně na Games dostala v recenzi sedmičku. Cyanide mezitím oznámili pokračování Styx: Shards of Darkness, které by mělo vyjít ještě letos. Call of Cthulhu pak někdy v průběhu příštího roku.

Nejnovější články