zavřít

Delta Force: Black Hawk Down na dohled

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Chystané taktické akci Delta Force: Black Hawk Down jsme se věnovali nejen v řadě novinek, ale dokonce i ve dvou článcích s prvními dojmy, psaných na základě vydání dema singleplayerového i multiplayerového.

Každý, kdo o této hře již někdy slyšel, také ví, že se její děj bude odehrávat v Somálsku před deseti lety a že bude z části založen na skutečných událostech bojů amerických sil s tamním režimem. Ačkoliv hra bývá často spojována s filmem Ridleyho Scotta, pravdou zůstává, že kromě prostředí toho příliš společného mít nebudou. Zatímco snímek Černý jestřáb sestřelen popisuje události vlastně pouze jednoho dne (3.října 1993), kdy byly dva americké vrtulníky sestřeleny nad nepřátelskou částí hlavního města Mogadishu, hra se zabývá celou kauzou rozsáhleji.

Než ale Mohammeda Aidida sesadíte, projdete si celou řadu misí, ať už polopravdivých či zcela vycházejících z fantazie vývojářů z NovaLogic. Celkem byste se měli připravit na 15 singleplayerových misí s různými úkoly. Příběh začínáte coby anonymní člen desáté horské divize, se kterou se účastníte běžné záchranné mise. Během pár minut se ale celá situace radikálně obrátí a vy se musíte postavit zákeřným nepřátelům. Mezi úkoly se objeví třeba osvobozování konvoje, nebo přerušení ilegální dodávky zbraní. Ve hře je prý ještě více než kdy jindy cítit skutečný týmový prvek, bez svých parťáků se prostě neobejdete. V několika levelech můžete také pro své raněné kolegy přivolat lékařskou pomoc.


nové obrázkykompletní galerie

Redaktoři z GameSpy říkají, že klasifikovat Black Hawk Down je dost náročné. Spousta akce se odehrává ve venkovním prostředí, procházíte městem nebo vesnicemi a nikdy nevíte, odkud na vás mohou rozzuření Somálci zaútočit. Pozor musíte samozřejmě dávat i na své kolegy, potažmo na civilisty, což není vždy tak lehké, jak se zdá. V misích, které se odehrávají za tmy, oceníte brýle pro noční vidění, vybaveni budete i útočnými puškami M16 nebo CAR 15, kulomety MP5, dalekohledy či ručními granáty. Najednou samozřejmě můžete nést jen primární a sekundární zbraň, případně ještě příslušenství a pár granátů. Pozoruhodný je fakt, že ve hře nebudete moci sbírat zbraně a munici od svých mrtvých nepřátel, stejně jako třeba ve Splinter Cell. Vysvětlení tvůrců je takové, že by to podle tehdejší reality zkrátka ani nestálo za to, o nepřesné a nespolehlivé AK-47 prý žádný Amík nestojí. Vzhledem k tomu, že pro NovaLogic pracuje i několik armádních expertů, nám asi nezbude nic jiného než jim věřit :)

Jak jsme se již několikrát zmiňovali, Delta Force: Black Hawk Down běží na podobném engine jako Comanche 4, ale již na první pohled by měl být znát jistý pokrok (hladší textury, detailnější modely atd.). Multiplayer bude podporovat mody Deathmatch, Team Deathmatch, Capture the Flag, King of the Hill, Attack and Defend a jakýsi Flagball, který tvůrci popisují jako mutaci CTF. Pro otestování základních principů BHD nabízíme toto únorové demo, vydání hry pak očekávejte koncem března.
zdroj: GameSpy

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.