Další MMORPG The Path to Zenrai
zdroj: tisková zpráva

Další MMORPG The Path to Zenrai

10. 4. 2002 1:53 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Twisted Monkey Development je tým šestnácti nadšenců , který se rozhodl, že ohromí všechny, co mají zálibu v online hrách.

Jejich první dílo bude jednou z prvních MMORPG "třetí generace" a ponese název The Path to Zenrai. Pro tvorbu této hry si tvůrci vybrali silný Code Creatures Engine. MMORPG "třetí generace" se vyznačují především tím, že svým hráčům nabízí svět se vším všudy, tedy i s efekty počasí, vysoce detailně propracovaným prostředím, fyzikálními zákony atd. Tímto směrem by se rádi Twisted Monkey vydali a sami posuďte podle přiložených obrázků, zda nabrali správný kurs.

The Path to Zenrai navíc bude vynikat i jiným způsobem. Realita, do které Vás tato hra přivede, bude nebezpečná a plná dobrodružství. A nebude se prý podobat žádné z dosavadních her tohoto typu. V The Path to Zenrai Vás pohltí svět starověkého orientálního stylu, v němž se můžete stát bez omezení vším od bojovníka po velikého mága (zvolit ale můžete takové profese jako farmář nebo námořník - volba je pouze na Vás) a dokonce budete moci mít i děti. Tento svět je tvořen několika ostrovy - největší z nich se jmenuje Zenrai. Důležitým a vyvažujícím elementem této reality je tzv. "Chi", což je hnací síla veškerého života. Hráči se bez této drobnosti neobejdou. Chi je potřeba nejen k dosažení určitých schopností a dovedností, ale také při soubojích a kouzlech atd.

V této hře se vyskytuje osm hratelných ras (a nějaké další z řad NPC), každá s vlastní kulturou i historií. Některé z nich jsou však ve válce. Pokud se pustíte do Path to Zenzai, pak vězte, že se ocitnete ve skutečně rozsáhlém světě. Narozdíl od jiných podobných her však tento nebude obsahovat žádné kouzelné portály, které Vás rychle přenesou na místo na míle vzdálené. Přesto zde bude dost různých způsobů, jak si cestu urychlit. Každý z těchto způsobů ale bude vyžadovat určité schopnosti.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
další nové obrázky

Zajímavě bude řešena také jakási ochrana nováčků před případným zneužitím zkušenějšími a zdatnějšími "mazáky" ve hře. Pokud starší hráč zlikviduje nováčka, rozhodně se to na něm neblaze podepíše. Především může přijít o polovinu svých těžce nabytých schopností. Navíc může utrpět jakési zablokování, které způsobí, že dokud nevyřeší daný úkol, nemůže své dovednosti dále rozvíjet. Na druhé straně ten, který utrpí smrt (ať už je to omylem, vlastním přičiněním nebo cizím zaviněním) bude mít dvě volby: sestoupit do podsvětí a pokusit se život získat zpět anebo počkat, než půjde okolo nějaký jiný hráč s potřebnými znalostmi o vzkříšení mrtvých. V tom druhém případě však musíte počítat s tím, že Vás může leckdo také lehce okrást.

The Path to Zenrai bude samozřejmě mnohem rozsáhlejší než dokáže pojmout tato zpráva, a tak pokud Vás řádky výše zaujaly, navštivte oficiální stránky této hry, kde najdete mnohem více. V blízké budoucnosti by se tam měl rovněž objevit příběh, popř. série příběhů, které Vás s tajemným světem Zenrai seznámí podrobněji. Více informací naleznete také v tomto interview.

Vydání The Path to Zenrai je plánováno až na konec roku 2003, ale spíše začátek 2004. Do té doby může samozřejmě dojít ještě k mnoha změnám. Zatím se však hledá alespoň vydavatel, který by byl ochotný do tohoto projektu spolu s Twisted Monkey jít.
zdroj: homepage Obrázek zdroj: tisková zpráva

korgull

Nejnovější články