zavřít

Crashday - návrat kaskadérských Stunts

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Stunts.

Tento název jistě vyvolá v mnohých autíčkářích zasněný usměv na tváři. Carmageddon. To je další titul, který si získal srdce nejednoho pařana počítačových her. A když tyto dvě věci hodíte do zkumavky, vzejde vám sloučenina s názvem Crashday, na jejímž vývoji nyní pracuje německé studio Moon Byte. Tento dvoučlenný tým začal na titulu pracovat jako na svém vůbec prvním projektu již před pár lety s tím, že mělo jít pouze o jakési nadšenecké dílko obsahující to nejlepší z výše zmíněných pecek, plus ještě pár dalších vychytávek. Jenže práce jim šla od ruky, projekt rostl a rostl, až se z něj nakonec vyklubala velká hra a přišlo odhodlání, pustit se do vývoje Crashday coby běžného komerčního projektu. Aby Moon Byte zachovali nezávislost, dokonce si svůj projekt i financují.

V Crashday čekají hráče pouliční závody a bitky s pěti oponenty. Jaký z několika nabízených herních módů přitom hráč zvolí, je zcela na něm. Podobně jako Stunts i tato hra nabídne svým fanouškům velice přizpůsobitelný a jednoduše ovladatelný editor tratí. Jelikož jde především o závodní hru, nečekejte ani žádný velký příběh. Prostě a jednoduše získáte roli týpka sponzorovaného jakýmsi majitelem videoshopu, zvaným Gerd. Ten se vaším závodním uměním velice dobře baví a také mu to vynáší dost na to, aby vám zajistil přísun financí nebo kradených vozidel, zbraní, apod. Vše se vlastně budete v průběhu dozvídat buď z novinových článků anebo právě od Gerda.


nové obrázkykompletní galerie

Moon Byte si prý dávají záležet také na realističnosti svého díla. Jelikož však bude ve hře docházet k častým srážkám (a to se odrazí i na vzhledu vašeho vozítka), nebudou to s tou realitou vývojáři zase příliš přehánět. Protože se během hry k opravě auta nedostanete a při tak čilé akci byste za normálních okolností již dávno skončili, což v takovéto gamese není až tak žádoucí, použijí Moon Byte fyzického poškození přeci jen střídměji. Co se týče vozového parku, zpravidla si užijete jízdy v nejrůznějších sporťákách. Vedle toho si ale vyzkoušíte řídit rovněž jeep anebo dodávku. K dispozici vám budou zbraně (např. řízené střely), které v případě, že jim zase tolik neholdujete, můžete vypnout. Hra celkem obsáhne asi 24 tratí, přičemž se zde spíše počítá s tím, že si hráč později své vlastní tratě navrhne sám.

V současné době je Crashday plánována pouze pro PC. Další už bude záviset na případném vydavateli, kterého se v brzké době Moon Byte pokusí sehnat (ukázkové demo už údajně mají připravené). Během roku 2003 by se tak hra mohla dostat do oběhu. Dříve než plná verze hry by se měla objevit také hratelná demoverze. Zatím se ale budete muset spokojit pouze s naší obrázkovou galerií a také pěkným trailerem (3 MB nebo 9 MB, DivX), který na vás již čeká v sekci downloadů a ve více než dvou minutách předvádí divokou jízdu po loopingu nebo kaskadérské skoky.
zdroj: GH

korgull&jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.