zavřít

Combat Mission 2 a tanky v poli

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Čekatelé na druhé pokračování výborné válečné tahové strategie Combat Mission, s podtitulem Barbarossa to Berlin, budou jistě potěšeni novými obrázky z této hry a alespoň stručným shrnutím interview, které se objevilo na Macgameru.

Pokud tuto sajtu neznáte a podivujete se nad jejím názvem, pak vězte, že tento internetový časopis se zabývá hrama, které vyjdou také pro Macintosh, a tím právě Combat Mission: Barbarossa to Berlin (krátce CMBB) je. Ve skutečnosti je to vlastně tak, že je hra vytvořena prvně na Macu a následně portnuta na PC. Obě verze však budou vydány současně a to někdy na začátku letošního léta.


další nové obrázky

Jak jsme se z rozhovoru se zástupci vývojářské společnosti Big Time Software dozvěděli, bude CMBB 3D realistickou simulací bojů probíhajících za 2. světové války. Půjde jak již bylo řečeno o pokračování oblíbeného Combat Mission: Beyond Overlord, který vyšel zhruba přede dvěma lety pro PC a také Mac. Zdatnější dějepisáři již pochopili, že podtitul Barbarossa to Berlin byl zvolen právě proto, že tato hra bude simulovat boje na východní frontě od roku 1941 (zahájení operace Barbarossa a Hitlerův útok na Rusko) do 1945 (do obsazení Berlína Sovětskými vojsky). CMBB bude obsahovat armády šesti národů - Německo, Rusko, Finsko, Italie, Maďarsko a Rumunsko - s veškerou infanterií, obrněnými jednotkami, vybavením a formacemi z té doby. To je více než 200 různých jednotek a čtyři zeměpisná území (Finsko, severní, centrální a jižní fronta). Jak naznačují také naše nové obrázky, snažili se tvůrci zachytit realitu skutečně velice dobře. Očekávat prý můžete asi 50 bitev a operací, multiplayer pro 2 hráče při TCP/IP nebo PBEM a zahrnut bude také plný editor scénářů a map.

Ve srovnání například s Return to Castle Wolfenstein nebo Medal of Honor apod., v CBMM nebude hráč v roli pouze jednoho vojáka, ale bude mít na starost například někdy až dva batalióny. Mnohem důležitější tedy budou Vaše taktické a strategické schopnosti než rychlé reflexy nebo hbitý prstík na akčním tlačítku. Nepůjde totiž o klasickou střílečku z prvního pohledu, ale přdevším o simulaci, coč samozřejmě neznamená, že se budete moci při postupu rozhodovat donekočna, ale spíš naopak. Během pár sekund se může rozvinout skutečná real-time bitva, přerušená pouze fází na přerozdělení rozkazů jednotlivých jednotkám.

Máte-li zájem dozvědět se o Combat Mission: Barbarossa to Berlin více, přečtěte si interview, které mimo výše uvedeného obsahuje ještě informace o vývojovém týmu, užitečné informace pro majitele Macintoshů, a další.
zdroj: MacGamer

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.