Česká akční adventura Daemonica
zdroj: tisková zpráva

Česká akční adventura Daemonica

28. 1. 2005 23:23 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Říká vám něco firma RA Images s.r.o.? Pokud ne, nejste sami.

My toto domácí grafické studio také neznali až do dnešního odpoledne, kdy jsme obdrželi tiskovou zprávu od Cinemaxu s ohlášením nové hry Daemonica. Půjde o plně trojrozměrnou a temnou akční adventuru odehrávající se ve středověké Anglii. Píše se rok 1350 a hlavní hrdina Nicholas Farepoynt přijíždí do malého ospalého města vyšetřit záhadná zmizení místních obyvatel. Brzy se objeví první mrtví a mezi živými si začne svou daň vybírat šílenství. Pro Farepoynta, lovce masových vrahů, však není díky jeho schopnosti mluvit s mrtvými taková situace zdaleka neřešitelná.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Během hry rozdělené do pěti aktů se hráč postupně seznámí s poutavým příběhem včleněným do historických reálií, bude vyvolávat mrtvé, sbírat byliny a míchat z nich různé lektvary, řešit hádanky či plnit nepovinné úkoly. Součástí hry jsou i akčně řešené souboje, které nejsou samoúčelné, ale mají své opodstatnění v příběhu. Způsob, jakým hráč plní úkoly ve hře se promítne v různých zakončeních. Více vám prozradí první obrázky nebo trailer (10 MB, WMV) s dvěma minutami záběrů z hraní.

Daemonica se momentálně betatestuje, aby mohla vyjít na přelomu února a března. Lukáš Macura ze společnosti Cinemax na náš dotaz upřesnil, že se můžete těšit na českou verzi s dabingem, jejíž cena nepřesáhne tisícovku. Jména distributorů v zahraničí zatím neznáme, neboť se vše ještě dojednává.
zdroj: PR, vlastní

jd

Nejnovější články