zavřít

Boje o Zemi v PlanetSide

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Je jisté, že Sony Online Entertainment, dříve Verant Interactive, ví o on-line hrách své.

Vždyť stojí za úspěchem jedné z nejoblíbenějších MMORPG vůbec, fantasy EverQuestu, k němuž v současnosti chystá i druhé pokračování. To je zatím ale ještě hodně vzdálenou budoucností. Hrou, kterou se Sony Online chystá vydat již na jaře příštího roku, bude PlanetSide. Opět půjde o online titul, ale na rozdíl od EverQuestu má být PlanetSide čistokrevnou akcí, chcete-li týmovou first-person střílečkou ne nepodobnou klasickému Quakovi.

Se svoji postavou můžete hrát za jednu ze tří politických frakcí (New Conglomerate, Terran Republic nebo Vanu Sovereignty), z nichž každá vlastní jiné zbraně a používá odlišné technologie. O co zmiňovaná trojice soupeří je poměrně jasné a nejedná se o nic menšího než o vládu nad světem. Můžete se účastnit pozemních operací jako člen ozbrojeného komanda, kroužit nad nepřátelskými zónami coby pilot průzkumného letounu nebo hrát špičkového tajného agenta. Pozoruhodný je ale fakt, že všechno tohle můžete zvládat jen s jednou, za to však hodně zkušenou, postavou. Abyste mohli takovou postavu ovládat, je nutné získat co nejvíce tzv. "certification points", tedy bodů, které rozdělíte dle libosti. Nejvíce jich samozřejmě dostanete přímou účastí v akcích. Základní certifikace je možná u dovedností jako pozemní útok, léčba, hacking, opravy nebo jízda s vozidly, dále ale existuje ještě celá řada nástavbových možností, kam investovat získané zkušenosti.


nové obrázkykompletní galerie

Na rozdíl od podobných her, kde dovednosti postavy závisí především na primárnímu zařazení k některé z herních tříd, je PlanetSide zaměřena čistě na certifikace. Právě ty jsou totiž tím, co určuje, kdo vlastně váš charakter je a co umí. Pokud vaše postava dostane certifikaci na používání určitého druhu vybavení, může si jej pak neomezeně vybrat v jakékoliv přátelské základně. Pokud náhodou ve hře zahynete, může vás oživit spoluhráč s certifikací medika, pokud se tak nestane, bude celý váš inventář ve formě pohřební urny či rakve ponechán na pospas protivníkovi. Důležitější ale je, že vaše postava nepřijde o žádnou ze svých získaných dovedností.

Nebyla by to ani sci-fi hra, kdyby zde neexistovaly oblíbené tělové implantáty, vylepšující určité schopnosti či přidávající nové. Celkem jich zde nalezneme deset a budeme si jimi moci dopomoct k rychlejšímu běhu, tišším krokům nebo třeba k vlastnímu obrnění. Pokud vás PlanetSide nadchla, přečtěte si toto podrobnější preview od Nukema nebo si počkejte do jara 2003, kdy by měla hra v USA vyjít.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.