Antické závody Chariots: The First Olympics
zdroj: Archiv

Antické závody Chariots: The First Olympics

22. 11. 2002 6:06 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

V roce 776 před naším letopočtem se v Řecku poprvé konaly starověké olympijské hry.

Nejlepší sportovci z Athén, Sparty, Makedonie, Kréty, Tróje, Théb, prý i afrického Kartága a dalších národů se sešli v Olympii, aby změřili své síly v několika disciplínách. S vaší postavou se ocitáte až v posledním z pěti dnů olympijských události, který je také dnem nejdůležitějším, protože se konají závody dvojspřeží. Nejdříve si musíte vybrat svůj charakter z osmi předních vozatajů, mezi kterými překvapivě naleznete i ženy. Ty, jak známo, nejenže se nemohly her aktivně účastnit, ale dokonce jim bylo zakázáno i jejich sledování. Pokud by ale autoři chtěli být skutečně historicky přesní, museli by nechat všechny sportovce závodit nahé :)
V Chariots: The First Olympics je však všechno jinak. Každá postava má různé schopnosti, které se projeví při průběhu závodu po krajině nejen starověkého Řecka. Závody se mají odehrávat na tratích v zasněžených horách, zelenajících se loukách i egyptských pouštích. Obdivovat prý budeme památky jako Diův chrám, Akropolis nebo pyramidy v Gize.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Co se týče grafické stránky, má prý hra plně využívat možností všech nejnovějších karet, ale první obrázky to příliš neprokazují. Nejvíce by se měly projevit na detailně vykreslené trávě, efektech vody a realisticky zpracovaných oblacích, které se navíc mají během průběhu závodu dynamicky měnit. Tvůrci z Candella Software slibují i dynamické stínování a různé světelné efekty. Hra bude podporovat audiotechnologii DirectSound 3D a OpenAL. Alespoň u PC verze by neměl chybět multiplayer přes LAN (4 nebo 8 hráčů) a internet (8 hráčů), jak to bude u verzí pro PlayStation 2, Xbox a GameCube není zatím známo. Zajímavě zní i fakt, že Chariots: The First Olympics jsou vyvíjeny též pro Linux a pro počítače Apple Macintosh. Jestliže vás závodění na starověkých vozících zaujalo, mrkněte se na Planet Chariots nebo vyčkejte do podzimu příštího roku.
zdroj: PR

kate

Nejnovější články