Another War 2 - detaily a obrázky
zdroj: tisková zpráva

Another War 2 - detaily a obrázky

28. 3. 2003 16:16 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

V roce 2000 se rozhodla odejít část vývojářů z polské firmy Metropolis Software (Gorky17, Katharsis, Robo-Rumble) a připojit se k studiu Mirage Interactive.

Důvodem údajně bylo přílišné omezování ze strany tehdejšího vedení. Nový tým začal pracovat na válečné RPG Another War, po jejím úspěchu se nyní chystá i pokračování, jednoduše nazvané Another War 2. Na otázku, proč si tým namísto - pro tento žánr typického - fantasy vybral prostředí druhé světové války odpovídají Pawel Smyla and Lukasz Gorny jednoduše - fantasy je už příliš nudilo. Navíc měli původně pro Mirage vyvíjet expansion k válečné FPS Mortyr, kvůli problémům byl ale nakonec celý projekt odpískán a týmu tak zůstalo spoustu nevyužitého materiálu z tohoto období. Spláchnout všechno do kanálu se nikomu nechtělo, a tak na hrobečku někdejšího datadisku vyrostl titul zcela jiného žánru. Jen pro zajímavost - jiná část Mirage nyní pracuje na plnohodnotném pokračování, Mortyr 2.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Another War 2 se má odehrávat na mnohem rozlehlejších územích, celkově půjde asi o 120 map. Hra bude stejně jako první díl rozdělena na několik částí, prolog začíná na studeném severu, první část se odehrává v prostředí severní Afriky, druhá ve střední Africe a třetí ve střední Evropě, resp. v Alpách. Všechny lokace spojí časové určení, zhruba rok 1943. Příběh hry bude zbrusu nový a až na pár spojitostí nemá na ten z AW1 navazovat. Výrazně se změní i bojový systém, který většině hráčů připadal příliš zdlouhavý a náročný. Přibude možnost činnosti během pausy, více příkazů pro NPC, dočkáme se předělání AI atd. Kromě hlavního příběhu, který bude vesměs lineární, dostanou hráči také možnost dílčích sub-questů, které však přímo dějovou linii neovlivní. Některé úkoly půjde zvládnout více způsoby, záleží na vlastnostech hrdiny.

Stejně jako v AW1 si hráč vybere svého hrdinu ze tří základních tříd, ve dvojce budou tyto třídy ještě rozděleny na další kategorie, což by mělo hru trochu pozměnit. Dalším přínosem bude již nastíněná změna přístupu k NPC - počítačem ovládané postavy nyní dostanou v příběhu zcela nový rozměr. Přibudou také nové typy zbraní a speciální schopnosti. A které že tituly tým z Mirage Interactive ovlivnily? Budete se možná divit, ale opět jde o starou dobrou klasiku jako Fallout 1 & 2, série Might & Magic, Planescape: Torment nebo Diablo 2. Kromě Another War 2 mají ještě další plány, prý by se chtěli vrátit ke kdysi rozdělaným projektům. Doufejme, že je na co se těšit. Another War 2 očekáváme koncem letošního roku.
zdroj: RPGCodex

kate

Nejnovější články