Akční střílečka Cold Zero: The Last Stand
zdroj: tisková zpráva

Akční střílečka Cold Zero: The Last Stand

26. 6. 2003 17:17 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Až se na konci léta vrátíte z dovolených, popř.

prázdnin, měla by na vás už čekat akční hra s názvem Cold Zero: The Last Stand z dílen Drago Entertainment a Jowoodu. I když tento titul leckde označují za third-person akci, spíše než z perspektivy třetí osoby se jí zúčastníte coby pozorovatel z poměrně uctivé vzdálenosti izometrického pohledu (podobně jako v Commandos). Svému hrdinovi, který se jmenuje John MacAffrey a pracuje jako soukromé očko, takto tedy určitě na záda dýchat nebudete. Vaším úkolem bude pomoci našemu detektivovi, toho času ve finanční tísni, vybřednout z dluhů tím, že se s ním na podnět jeho sekretářky Jane vydáte zachránit muže, který se zapletl s mafií. S Commandos bude mít hra společné i to, že jde o real-time strategii. Na druhou stranu je zde ale jeden zásadní rozdíl - váš hrdina totiž nebude mít podporu žádných kolegů, bude na vše chudák sám. Aby to bylo zajímavější, setkáte se i s prvky RPG.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Cold Zero je postavena na 3D enginu, který vám umožní rotace i naklánění kamery dle potřeby a také její přibližování, popř. oddalování. Pohyb na mapě bude vesměs stejný, jako v řadě různých dalších podobných her a chybět nebude ani minimapa, která vám poskytne neustálý přehled o nejbližších nepřátelích. Hrdina bude schopen čtyř možných pohybů - plížení, opatrné chůze, normální chůze a běhu. To mj. svědčí i o tom, že budou nepřátelé reagovat i na míru hluku, který budete tropit. Interface bude přitom navržen tak, aby vás neustále informoval jak o hlučnosti, tak o stupni vaší "odhalitelnosti". Neméně důležitou roli ve hře sehraje i prostředí, ve kterém se budete pohybovat. Mrtvý voják, kterého jste po sobě zanechali zaručeně nenechá jeho kolegy v klidu, na druhou stranu zbraně či jiné předměty, které po něm zůstaly se vám mohou hodit. Některé části vybavení půjde zničit (např. dřevěné bedny).

Co se týče prvků RPG, v průběhu svých akcí budete sbírat zkušenosti a body, které pak rozdělíte mezi různé své schopnosti (síla, technické nadání). Body lze ale využít i při upgradu dovedností spojených s ovládáním zbraní. Těch bude mimochodem v Cold Zero k vidění okolo stovky, všechny přitom mají své realistické protějšky (př. Beretta 92F, SPAS12, MP5SD) a jako skutečné zbraně se i v rámci možností budou chovat. K dispozici budete mít i různé doplňky jako tlumič, apod..

zdroj: GameSpot

korgull

Nejnovější články