Zombie akce Killing Floor 2 se pokusí navázat na úspěch jedničky už 21. dubna
zdroj: tisková zpráva

Zombie akce Killing Floor 2 se pokusí navázat na úspěch jedničky už 21. dubna

7. 4. 2015 17:45 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Vývojáři ze studia Tripwire Interactive konečně oznámili, kdy překlopí svou střílečku Killing Floor 2 z early acces verze do verze plné. Dojde k tomu už 21. dubna, kdy hra krom PC (Windows, Linux) vyjde i ve verzi pro konzoli PS4.

Popis na oficiální stránce hovoří jasně - Killing Floor 2 bude větší, lepší, nabídne více zbraní, více zombíků a vůbec bude rozsáhlejší než jednička, ze které se vyklubal překvapivý komerční i kritický hit, když se hry prodalo hodně přes milion kusů.

Dvojka běží na Unreal Enginu třetí generace a nabídne vyžití jak pro samostatné zabijáky shnilých nepřátel, tak i v rámci kooperace až pro šest hráčů. Sami nebo s bandou podobně naladěných spoluhráčů se vrhnete do boje v Evropě, paralyzované pouhý měsíc po událostech prvního dílu rychlým šířením zombácké nákazy.

Dvojka uvádí na scénu Zedy v roli nových nepřátel (k vidění na záběrech videa), ale nepřipraví vás ani o staré známé, kteří díky vylepšené AI umí vymýšlet a uplatňovat taktiku osamoceně i ve skupinách. Tvůrci však hráčům vloží do rukou rozšířený arsenál zbraní, aby se měli jak s nepřáteli vypořádat.

V nabídce dostupného arsenálu se skví nejenom napodobeniny moderních i historických zbraní reálných, nýbrž i podomácku vytvořené šílenosti a naprosto nereálné smyšlenosti. Víceméně zbrusu nově též tvůrci zpracovali souboje na blízko, kdy má hráč k dispozici několik možných způsobů útoku, mezi nimiž si sám vybírá.

zdroj: Archiv

Přepracovaný systém perků nabízí nejenom širší možnosti výběru, ale hlavně by měl hráčům umožnit výraznější specializaci a motivaci k dalšímu hraní. Tou ale může být i krvavější stylizace celé hry - nejde jen o pouhé zvýšení přídělu několika litránků krve na virtuální metr čtvereční, ale o možnost rozpárat nepřátele vyloženě kousek po kousku, končetinu po končetině. Tak bacha, aby vás to negativně nepoznamenalo, pokud jste ještě ve vývoji :) 

Nejnovější články