Vývoj modu předělávajícího Fallout 3 do enginu čtyřky se opět rozjíždí

17. 6. 2020 12:51 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Jednou z několika megalomanských modifikací her od Bethesdy je i Fallout 4: Capital Wasteland, která si nedává za cíl nic menšího než převést celý Fallout 3 do enginu Falloutu 4. Odvážné tvůrce ale zkraje roku 2018 zastihla nečekaná rána. Z rozhovorů s Bethesdou vyšlo najevo, že použití původních zvuků a dabingu nepřipadá vůbec v úvahu, a jak tehdy informoval Mars Vertigo, tvůrci se rozhodli projekt opustit.

Ale ne na dlouho. Jeden z hlavních autorů projektu s přezdívkou HcGxGrill si dal od projektu pár měsíců pauzu, aby se do něj ze stesku opětovně pustil. Postupně se přidali i zbylí členové původního týmu a společně došli k rozhodnutí, že jedinou možnou cestou k dokončení modu Capital Wasteland je vlastní dabing.

Před tvůrci momentálně stojí 45 tisíc replik k nadabování, což znamená spoustu otevřených pozic pro dabéry, ale i level designéry, animátory, 3D a 2D artisty a další. Projekt není ani náhodou blízko svému dokončení a doufejme, že se Bethesda znovu neozve s dalším problémem.

Níže se můžete podívat na čerstvé záběry z hraní části modifikace (s provizorními zvuky) a určitě mi dáte za pravdu, že to vypadá mnohem líp. Tvůrci zatím počítají s předěláním jen základní hry, což se ale týká kvanta věcí od lokací přes zbraně a zbroj až po NPC a úkoly. Snad se jednoho dne dočkáme, když už se o oficiální remaster/remake nepostará sama Bethesda.

Nejnovější články