Vývoj Avowed pokračuje bez potíží, na výsledek ale budeme čekat ještě roky
zdroj: Obsidian Entertainment

Vývoj Avowed pokračuje bez potíží, na výsledek ale budeme čekat ještě roky

14. 10. 2021 8:30 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Uběhl už víc než rok od oznámení Avowed, ambiciózního RPG od zkušeného studia Obsidian Entertainment, a mimo krátký teaser a několik střípků informací jsme o hře zatím neslyšeli vůbec nic konkrétního. Z neoficiálních zdrojů jsme se akorát dozvěděli, že Avowed má být větší než Skyrim, ovšem ne nutně rozlohou, ale spíše hustotou a variabilitou. Velký důraz má být kladen i na interaktivitu světa, pokročilou umělou inteligenci a různé systémy, jako je počasí či inovativní fyzika, na kterou budou navázány účinky magie.

Nyní se o Avowed dozvídáme znovu, tentokrát díky reportáži magazínu Windows Central. Ten se skrz své anonymní zdroje blízké vývoji hry dostal k celé řadě nových informací. Projekt momentálně přechází z fáze preprodukce do hratelné alfy, což znamená, že Obsidian bude mít brzy v rukou ranou verzi s množstvím funkčních systémů a klíčových aspektů hratelnosti.

Hra má dle zdrojů Windows Central běžet na inovované technologii, která poháněla The Outer Worlds. I Avowed budeme sledovat z pohledu vlastních očí. Podobně jako ve Skyrimu zaměstnáte ruce různými kombinacemi zbraní a kouzel, některá náročnější magie bude vyžadovat zapojení obou horních končetin, ale jinak můžete nepřátele například bít mečem a přitom je z druhé ruky smažit ohnivými jazyky.

Soubojový systém má využívat různých loadoutů, válečníci dostanou k dispozici množství útoků, kopů či úderů štítem, kouzlící třídy pak rozličné školy magie. Přirozeně se objeví skilly, které znáte z Pillars of Eternity, do jejichž světa Avowed patří. 

Očekávat, že by se Avowed dostalo na trh třeba už v příštím roce, je nicméně bláhové. Přinejlepším bychom na E3 2022 mohli vidět ukázku přímo z hraní, plnou hru čekejte spíše za dva, možná tři roky. Obsidian ale už stihl oznámit pokračování The Outer Worlds, možná tedy v mezičase potěší aspoň jím.

Nejnovější články