Valve začne rozesílat Steam Deck koncem února. Pozor, ať nepropásnete objednávku
zdroj: Valve

Valve začne rozesílat Steam Deck koncem února. Pozor, ať nepropásnete objednávku

27. 1. 2022 11:33 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Po menším odkladu z loňských Vánoc jsme na dosah vydání očekávané handheldové konzole Steam Deck od Valve. Společnost včera večer odhalila konečné datum uvedení zařízení na trh, kterým se stává 28. únor. To se ale týká jen těch nejrychlejších žadatelů, kteří si loni v létě pohotově zařídili rezervaci. Na ostatní se dostane postupně, až na ně dojde řada.

Valve zároveň s tím upřesnilo, jak bude finální objednání Steam Decku probíhat. Prozatím totiž máte jen rezervaci s malým poplatkem, které se můžete vzdát a poplatek vám bude vrácen. Pokud jste si koupi konzole za ten půlrok nerozmysleli, bude vám výše poplatku odečtena od ceny Steam Decku.

Těm nejrychlejším z vás přijde 25. února po 19. hodině email a budete mít pouhé tři dny na provedení vlastní objednávky. Nebude možné změnit verzi Steam Decku – jaký jste si zarezervovali, takový si můžete koupit. V ceně bude započítáno i poštovné.

Pokud objednávku během tří dnů nedokončíte, propadá a vaše místo uzme další čekatel v řadě. V každém případě se první várka Steam Decků (nevíme, jak velká) odešle 28. února a Valve plánuje s periodicitou jednoho týdne rozesílat další emaily s objednávkami k dalším zákazníkům v pořadí rezervací.

Valve se rovněž co nevidět chystá rozeslat konzoli médiím. Finální recenze se budou objevovat až 25. února, ale dojmy prý uvidíme o něco dřív.

Společnost nedávno začala ohodnocovat hry z hlediska jejich kompatibility se Steam Deckem, potvrdila podporu her využívajících systém proti podvádějícím hráčům Easy Anti-Cheat a přidala funkci Dynamic Cloud Sync, díky které se vám budou synchronizovat uložené pozice mezi Steam Deckem a počítačem i tehdy, když konzoli uspíte bez vypnutí hry.

Nejnovější články