V pseudohistorické strategii War Selection se o svět popere 64 hráčů
zdroj: Archiv

V pseudohistorické strategii War Selection se o svět popere 64 hráčů

10. 10. 2019 12:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Studio Glyph Worlds vzalo staré dobré Age of Empires II, lehce vylepšilo grafiku, přidalo nové módy a zajímavý vývoj napříč věky a celek hodilo na Steam do early accessu jako realtimovou strategii War Selection. A to všechno s nebývale štědrým free-to-play modelem, takže si ji můžete rovnou vyzkoušet bez jakýchkoliv výčitek a investic.

Postupně projdete osmi věky od doby kamenné až po moderní dny. S příchodem každého věku vás čeká volba, kam budete svou civilizaci směřovat. Jako první se musíte rozhodnout, zda se usídlíte v Evropě, Asii, Africe, nebo Americe. S příchodem dalšího věku si na daném kontinentu vyberete jeho užší oblast a kulturu a později i konkrétní stát.

Nejsou to jen kosmetické volby, i když na první pohled rozeznáte jednotky a budovy jednoho státu od druhého. Ale spíš vás budou zajímat technologické a bojové přednosti. Státy, národy i kultury tedy nejsou totožné a měly by do určité míry odrážet historii, i když War Selection rozhodně nekráčí ve stopách dějin.

V jednu chvíli proti sobě může stát až 64 hráčů v módu Armageddon, ve kterém jde o to, co nejvíc rozšířit své pole působnosti. Hráč s nejmenším územím je bombardován meteority a následně zničen. To pokračuje tak dlouho, dokud nezůstane nejmocnější z národů.

zdroj: Archiv

Ale jsou tu i klasičtější módy jako týmové bitvy a všichni proti všem. Nechybí ani singleplayer s poklidným sandboxem, vyčerpávajícím survivalem a pracuje se i na příběhové kampani. Jednotky jsou zatím pozemní a námořní a díky mnoha národům a érám přesahuje počet jejich druhů dvě stovky.

Na začátku padlo, že je hra free-to-play, takže si asi kladete otázku, kde se schovávají ty mikrotransakce. Jak se zdá, tak momentálně nikde. War Selection totiž původně nabízela měsíční předplatné, které odemykalo některé ze zmíněných módů (ano, jinak byly nepřístupné), soukromé zápasy, nové technologie, možnost hlasovat o novém obsahu hry a další.

Jenže to se nepřekvapivě nikomu moc nezamlouvalo, a tak tvůrci zpřístupnili veškerý obsah hry v předběžném přístupu zdarma. Tedy zatím, protože právě teď na hře vůbec nijak nevydělávají, což se jistě brzy změní. Tak neváhejte využít tohoto okna a hru vyzkoušejte, protože soudě dle dosavadních recenzí vůbec není špatná. A snad tvůrci přijdou s lepším obchodním modelem.

Nejnovější články