Umělecká adventura The Wanderer: Frankestein’s Creature zkoumá hranice lidskosti
zdroj: tisková zpráva

Umělecká adventura The Wanderer: Frankestein’s Creature zkoumá hranice lidskosti

14. 10. 2019 13:25 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Klasický hororový román od Mary Shelley asi není potřeba dlouze představovat, adventura The Wanderer: Frankenstein’s Creature od francouzského studia La Belle Games ho nicméně převrací naruby. Namísto postavy doktora se věnuje jeho výtvoru, který odmítá hned zkraje nazvat monstrem, naopak ho vnímá coby nevinné a neposkvrněné lidskou krutostí.

Zahrajete si tedy za uměle vytvořenou bytost, která nemá žádné vzpomínky ani minulost a nevnímá ani dobro a zlo. V nádherném, jakoby vodovkami namalovaném světě, se budete soustředit na prožívání emocí, což je pro stvoření novinka. Oproti románové předloze nepůjde ani v nejmenším o horor.

V point-and-click adventuře budete okolí zkoumat především po emocionální rovině. Coby Frankeinsteinova kreatura se nevyhnete setkávání s lidmi, kteří budou testovat vaše reakce. Ať už budou vaše zkušenosti příjemné, nebo ne, rozhodnou o vašem místě ve světě. Setkáte se s přátelským přístupem hodných lidí, ale nevyhnete se ani nenávisti a strachu z neznáma.

zdroj: Archiv

„Chtěli jsme přivést k životu ikonické scény z románu, každou úroveň vnímáme jako proměňující se obraz inspirovaný romantismem,“ říká o Wandererovi Cédric Bache, producent hry. „Původní kniha nepojednává o monstru, které známe z popkultury, ale o tom, co to znamená být člověkem. Dětská duše se v ní ocitne v dospělém těle a to dítě přitom nechápe, jak svět funguje.“

Na 18 obrazovkách budete muset činit obtížné volby a cestovat napříč Evropou. Přestože to pro stvoření nemusí dopadnout vůbec dobře, nesetkáte se během hraní s žádnou „game over“ obrazovkou. Projekt vzniká ve spolupráci s francouzskou televizní stanicí ARTE. The Wanderer: Frankenstein’s Creature vychází 31. října na Steamu, v listopadu se pak dostane na mobilní platformy. Na začátku příštího roku pak můžete očekávat verzi pro Switch.

Nejnovější články