zdroj: Ubisoft

Ubisoft překvapivě představil hru Avatar: Frontiers of Pandora

12. 6. 2021 22:30 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Velmi sympatickým překvapením na konec, jinak obsahově celkem průměrné, tiskové konference Ubisoftu bylo představení Avatar: Frontiers of Pandora. Hra se zatím představila „jen“ opulentním úvodním filmečkem, kde jste si mohli prohlédnout planetu Pandora ve vší její kráse. Ze samotného hraní jsme zatím neviděli nic, ale neznamená to, že jsme zcela bez informací. 

V první řadě víme, že půjde o titul s otevřeným světem, kde budete hrát za „svého“ domorodce Na’vi a mimo děj původního filmu. Respektive, bude zde probíhat boj s pozemskými silami i občas drsnou přírodou Pandory. Tvůrci ze studia Massive Entertainment (oba díly Tom Clancy’s: The Division) slibují reaktivní přírodu a zvířenu. To vše poběží na poslední verzi enginu Snowdrop.

Za zmínku stojí i fakt, že hra bude vznikat ve spolupráci Massive, Disneyho a Lightstorm Entertainment (produkční společnost Jamese Camerona). Co je milým překvapením, je fakt, že hra vyjde v příštím roce a pouze na next-gen konzole, tedy PlayStation 5, Xbox Series X a S a pak na PC, Stadii a Amazon Luna. Na záběry z hraní si asi ještě počkáme, ale hádám, že můžeme očekávat spíše akční hratelnost směřovanou na „emergentní zážitky“ a spíše prozkoumávání Pandory, než nějakou lineární příběhovou kampaň.

Nejnovější články