Ubisoft oslavuje první výročí Connectu cross-playem a funkcí sdíleného hraní
zdroj: Ubisoft

Ubisoft oslavuje první výročí Connectu cross-playem a funkcí sdíleného hraní

22. 10. 2021 10:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Zanedlouho tomu bude rok, co se služby Uplay a Ubisoft Club spojily do jediného launcheru Ubisoft Connect. U příležitosti prvního výročí se tvůrci rozhodli obohatit jeho nabídku o dvě nové zajímavé funkce.

Ale nejprve předejme slovo Charlesovi Huteauovi, tvůrčímu řediteli celého Connectu: „Naší vizí při spuštění Ubisoft Connect bylo zaměřit se na sociální interakce a zajistit, aby naši hráči získali co nejlepší společný zážitek, ať už hrají jakoukoli hru od Ubisoftu. S nadcházející hrou Riders Republic budou moct hrát se svými přáteli na jakékoli platformě a budeme i nadále podporovat cross-play, kdekoli to jen bude možné.“

zdroj: Ubisoft

Přesně tak, Ubisoft do budoucna počítá s multiplayerovým hraním napříč platformami. Connect totiž od spuštění nabízí pouze přenášení vašeho osobního postupu hrou mezi zařízeními. Po Riders Republic, jež dorazí již 28. října, se cross-playe v roce 2022 dočká i Rainbow Six Siege, v jehož případě dojde k propojení konzolistů.

A teď vracím slovo Charlesovi: „Zavedení cross-chatu a funkcí, jako je Share Play, jsou skvělými možnostmi rozšíření sociálního zážitku našich hráčů, které jim umožní sdílet své zážitky různými způsoby. V dnešní době není hraní omezené na jedinou platformu. Hráči se chtějí podělit a my to chceme podpořit tím, že jim pomůžeme sdílet jejich vášeň a světy, které prozkoumávají, s jejich přáteli po celém světě.“

Druhou chystanou novinkou je tedy takzvaný Cross-Chat, který dorazí do mobilní aplikace. Ta už teď umí procházet vaši knihovnu her a zobrazovat nejrůznější výzvy, statistiky a odměny. Nově ji ale budete moci používat i jako chatovací zařízení.

A poslední novinkou bude zajímavý systém Share Play, který Ubisoft v následujících týdnech otestuje v rámci bety na hře Far Cry 6. Share Play vám umožní – jak už název napovídá – sdílet hraní s přáteli. V praxi to bude fungovat tak, že do podporované hry přizvete jednoho kamaráda, pro kterého se v podstatě stanete jeho osobním streamerem.

Může sledovat, jak hrajete, ale samozřejmě bude mnohem radši, když mu předáte ovládání. Svou hru můžete půjčit kamarádovi, i když jste každý zrovna v jiném koutu planety. Ať už za účelem jejího vyzkoušení a následného pořízení, nebo když vám třeba nepůjde porazit tuhý boss, zatímco váš kamarád si ho podá s prstem v nose a pomůže vám tak s postupem hrou.

Ubisoft Connect se tedy rozrůstá o samé užitečné funkce a je jedině dobře, že se o něj v Ubisoftu takto starají. Využíváte některého jeho systémy jako výzvy s odměnami či předplatné Ubisoft+? Nebo je to pro vás jen prachobyčejný spouštěč her od Ubisoftu?

Nejnovější články