Ubisoft konečně představil Immortals, svou vlastní variaci na Zeldu
zdroj: Ubisoft

Ubisoft konečně představil Immortals, svou vlastní variaci na Zeldu

11. 9. 2020 11:30 | Novinky | autor: Adam Homola |

Immortals Fenyx Rising je hra, kterou jsme až do včerejška znali jako Gods & Monsters. Ubisoft původní titul přejmenoval, upravil, rozšířil a jak to dopadne, zjistíme už na začátku prosince. Immortals mají na svědomí jedni z tvůrců Assassin’s Creed Odyssey, Ubisoft Quebec, a z posledního Assassina hra hodně vychází. Ještě víc ale vychází z poslední Zeldy, jíž se tvůrci nebáli inspirovat.

Immortals je akční adventura s RPG prvky viděná z pohledu třetí osoby. Je tu spousta lootu, čísel, schopností, stromů schopností, puzzlů, soubojů a celé se to odehrává ve stylizovaném fantasy světě silně inspirovaném řeckou mytologií.

Hra se nebere moc vážně, což poznáte jak na vizuální stylizaci, tak na některých animacích. Celé to podtrhují dva vypravěči (Zeus a Prométheus), kteří sypou z rukávu jeden vtípek za druhým a prolamují čtvrtou zeď častěji než Deadpool. Bohužel jim to ale moc nejde, byť nepopírám, že zdejší styl humoru může spoustě lidí sednout a jen já jsem tu za morouse.

O Immortals můžeme v podstatě říct, že pokud byl Assassin’s Creed Origins a Odyssey ubisoftí variací na Zaklínače, jsou Immortals ubisoftí Zeldou (jen lehce říznutou právě Assassinem). Ve hře je tak skoro stejně soubojů jako enviromentálních hádanek, můžete všude lézt, můžete plachtit, používáte staminu, speciální „dalekohled“ a místo do Shrines chodíte plnit hádanky do Vaultů.

Souboje jsou hodně rychlé, akrobatické a dynamické, můžou se odehrávat na zemi i ve vzduchu nebo mohou začít na zemi a do vzduchu plynule přejít. A naopak. Opakování je sice matka moudrosti, ale stejně vás raději odkážu na naše (moje) vlastní dojmy z hraní. Immortals Fenyx Rising jsem si totiž mohl na několik hodin zahrát a všechno, co potřebujete vědět, najdete v tomto článku. Nebo v oficiálních videích válejících se okolo.

zdroj: Ubisoft

Na závěr zbývá už jen pochválit Ubisoft za stále větší důraz na přístupnost a upravitelnost svých her. Zdá se totiž, že Immortals tuhle laťku posunou zase o kus výš. Ve hře budou desítky možností, jak si ušít zážitek na míru nejen svým potřebám, ale třeba i svým tělesným omezením.

Tvůrci se v přístupnosti řídili už například zkušenostmi s posledním Assassinem – prozradili totiž, že Odyssey hrálo 95 procent všech hráčů s titulky. Kvůli tomu se rozhodli, že v Immortals budou titulky zapnuté automaticky hned od začátku a samozřejmě si je můžete vypnout nebo zvětšit jejich velikost. Vývojáři jdou v přístupnosti ale výrazně dál a u pouhých titulků tu nezůstane. Důkazem je například i speciální trailer na hru s audio popisem toho, co se děje na obrazovce.

zdroj: Ubisoft

Immortals Fenyx Rising vyjde už 3. prosince, a to na všechny relevantní platformy: Stávající konzole, nadcházející konzole, PC (včetně Uplay+) a díky Stadii budou Immortals hratelní na každém zařízení, kde Stadia funguje, tedy včetně mobilních telefonů.

Nejnovější články