Tvůrci série Hand of Fate odhalili zajímavou hru A World in My Attic, bohužel v rámci svého parte
zdroj: Archiv

Tvůrci série Hand of Fate odhalili zajímavou hru A World in My Attic, bohužel v rámci svého parte

24. 7. 2019 10:18 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Dvě hry ze série Hand of Fate sice neplatí za kdovíjaké trháky, ale šlo o poměrně originální, deskovkami inspirované počiny. Na jedné straně tvorba balíčku, na druhé akční RPG. Hry sbírali pochvalné recenze, ale zjevně se to neodrazilo na prodejích, které by udržely studio v chodu déle než po dobu devíti let.

Studio Defiant Development sdělilo smutnou zprávu svým fanouškům na Facebooku. Jako důvod je zde uvedená proměnlivost herního trhu, který se za devět let existence studia dočkal velkých i malých změn, se kterými tvůrci nestihli držet krok.

Ve svém příspěvku se rozpovídali o minulosti, o důvodu založení studia. Chtěli totiž v roce 2010 dokázat, že mohou existovat australská nezávislá studia, která tvoří vlastní značky. Chtěli nakopnout tamější herní průmysl a zjevně se jim to povedlo. Nyní je prý v Austrálii spousta starých i nových studií, která tvoří hry světové úrovně.

Sami se přitom považují za odvážné, neboť do her Hand of Fate a Hand of Fate 2 dávali něco nového, vydávali se kvůli tomu do temných, neprobádaných míst, kde hledali poklad. Riskovali a počítali s tím, že to buď přinese věci, o kterých se jim ani nesnilo, nebo selžou a ocitnou se bez záchranné sítě. Nakonec asi převládla druhá možnost.

zdroj: Archiv

V každém případě studio Defiant Developement jako takové už žádnou další hru neudělá. Jeho zaměstnanci si nyní hledají novou práci, přičemž někdo zůstane stále aktivní, aby se staral o již vydané hry. A pokud by to náhodou bylo málo smutné, vybalili na nás trailer své připravované hry A World In My Attic (Svět na mé půdě), která vypadá jednoduše skvěle.

Jde o další hru inspirovanou deskovkou, ve které docela normální hexový plán vytažený z krabice ožívá v malebném světě. Jsou tu stvoření všeho druhu, přátelská i nepřátelská, pravděpodobně byste šplhali na hůř dosažitelné hexy, bojovali s monstry a zachraňovali zdejší svět, který se rozpadá. Hra je ale bohužel zrušená. Můžeme pouze doufat, že vývojáři zformují nové studio, ve kterém tuto hru třeba i dokončí.

Nejnovější články