Dnešním dnem ožívá karetní žánrový mix Hand of Fate 2
zdroj: Archiv

Dnešním dnem ožívá karetní žánrový mix Hand of Fate 2

8. 11. 2017 16:35 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Hlavní tahák Hand of Fate 2? Jednoduše řečeno: zhmotní pro vás události na kartách. Stejně jako před dvěma lety i tentokrát usedáte před zahaleného dealera, který vám z karet nevyloží budoucnost, ale pěkně aktuální současnost. Tentokrát ovšem není vaším cílem porazit démonického „pána jeskyně“ na druhé straně stolu, ale vyhovět mu v zadaném úkolu – najít a vykonat pomstu na postavě, za kterou jste hráli v původní Hand of Fate.

Ve stolním módu procházíte sérií karet představujících síť podzemních chodeb, přičemž jakékoliv nebezpečí, ať už v podobě monster nebo pastí, řešíte fyzicky po diablovsku. Z vámi postaveného balíčku je vám do vínku svěřena kupříkladu obouruční sekera, se kterou se prosekáte zástupem kostlivců, následně přeskočíte krvechtivé bodce a z truhly na konci chodby vytáhnete nový předmět, který si zamícháte do balíčku.

zdroj: Archiv

Takhle v podstatě fungovala již první hra, ale tvůrci z Defiant Developement naštěstí vytáhli pár nových nápadů z rukávu. Asi největší změnou jsou společníci, kteří vás doprovází na každém kroku. V soubojích přiloží ruku k dílu, zatímco na stole ohnou pravidla hry ve váš prospěch. Navíc s sebou přinášejí své vlastní vedlejší příběhy, do kterých se můžete vrhnout skrze další novinku: mapu světa.

„Když jsme pracovali na původní Hand of Fate, dali jsme si za cíl vytvořit stolní hru, která ožívá. I když se tento projekt setkal s obecným nadšením a byl to pro nás neuvěřitelný úspěch, cítili jsme, že je zde prostor pro zlepšení,“ říká Morgan Jaffit, ředitel Defiant Developement. „Poslední dva roky jsme strávili prací a překonáváním sebe sama, ale nakonec to stálo za to. Dnes již mohu říct, že Hand of Fate 2 je tou nejlepší hrou, na které jsem kdy pracoval, a mám obrovskou radost, že ji konečně mohu sdílet se světem.“

Pokud vás spojení karetní hry, deckbuildingu a akční řeže láká, vyrazte na Steam, kde na vás až do 14. listopadu čeká Hand of Fate 2 se slevou za 25 eur. Později se hra objeví i v online obchodech PlayStation 4 a Xbox One, přičemž se počítá i s využitím výkonu Xbox One X.

Nejnovější články