Tvůrci remaku System Shock omladí kultovní akční adventuru Shadow Man

19. 3. 2020 16:45 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Původní Shadow Man z roku 1999 vycházel ze stejnojmenné komiksové série nakladatelství Valiant Comics. Svého času šlo o výborně hodnocenou hru, která se dočkala jednoho, o něco horšího pokračování. I když je původní hra dnes běžně sehnatelná díky digitální distribuci, můžete se těšit na její vylepšenou verzi.

Night Dive Studios právě teď pilně pracují na rozsáhlém remaku původního System Shocku, ale najdou sem tam čas vytáhnout jinou nezapomenutelnou klasiku a ukázat jí dnešním hráčům v lehce upraveném hávu. V minulosti si takto posvítili třeba na sérii Turok a hry Blood a Forsaken.

Jejich novým cílem se stala akční adventura Shadow Man odehrávající se v současnosti, tedy současnosti před 30 lety, jejíž události jsou ovlivněné Jackem Rozparovačem, který svého času v roce 1888 svými rituálními vraždami nakoukl do říše mrtvých a vypustil tak démonické zlo na Zem. Tu chrání o sto let později Michael LeRoi, bojovník se znalostí voodoo.

Hra vyšla v roce 1999 nejprve na Nintendo 64, později téhož roku navštívila první PlayStation, Windows a Dreamcast. Až v roce 2013 se objevila její digitální verze na GOGu, doprovozená záhy Steamem. Dodnes ji na obou místech najdete za pět eur, ale pokud je pro vás původní forma příliš zastaralá, počkejte si do příštího roku na remaster.

zdroj: Archiv

Shadow Man Remastered vyjde s podporou 4K rozlišení a širokoúhlých monitorů, vývojáři z Night Dive Studios přidají dynamické stíny a nasvícení, antialiasing, post-procesy, zvětší hustotu částicových efektů, pohrají si s audiovizuální stránkou i jednotlivými assety, přidají podporu gamepadů současných konzolí a HDR renderování.

Avšak nejzajímavější je fakt, že v remasteru bude zahrnutý obsah, který byl z původní hry vyškrtnutý. Návrat do známého světa nebude tedy jen nostalgie, ale i hledání nového.

Shadow Man Remastered vyjde v příštím roce na počítačích, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi. Ale už 20. května se rozjede nová série komiksů Shadowman.

Nejnovější články