Tvůrci Celeste se s hrou rozloučí masivním updatem
zdroj: Matt Makes Games

Tvůrci Celeste se s hrou rozloučí masivním updatem

6. 9. 2019 12:35 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Celeste je jedním z těch indie klenotů, které nás dostanou do kolen svými nevídanými kvalitami a dokazují nám sílu nezávislé tvořivosti. Hra za pár měsíců oslaví své druhé narozeniny a tou dobou už o sobě prohlásí, že je naprosto kompletní. Tvůrci totiž za pár dní vydají poslední, a nutno dodat gigantický, update, po kterém se přesunou na nový projekt.

9. září vyjde na všech platformách (možná vyjma Xboxu, kde jsou jisté nesnáze) devátá kapitola Celeste nazvaná příhodně Sbohem. Jediné, co pro její odemčení musíte udělat, je dohrát osmou kapitolu původní hry. Tím se vám zpřístupní dalších 100 úrovní a 40 minut hudby od skladatelky Leny Raine.

Celá hra tak bude mít něco přes 800 úrovní, přičemž poslední kapitola obohatí zážitek o nové mechanismy, předměty a setkáte se v ní se starými známými. Poté už neočekávejte žádné další dodatky a vzhledem k vyjádření tvůrců, že bylo těžké rozloučit se s Celeste a jejím světem, to ani nevypadá na plnohodnotné pokračování.

Jediná další novinka, která se týká přímo této náročné plošinovky, je spuštění výroby fyzických kopií, takže o Celeste ještě jednou uslyšíme. Ale tvůrci už se sunou dál. Založili si nové studio Extremely OK Games, ve kterém pracují na prvním projektu s pracovním označením EXOK1. Zatím jsou teprve ve fázi zkoumání možností, takže oznámení nečekejte nijak brzy. Co to asi bude?

zdroj: Archiv

Nejnovější články