The Fall Of The Dungeon Guardians oslavuje tradici krokovacích dungeonů
zdroj: tisková zpráva

The Fall Of The Dungeon Guardians oslavuje tradici krokovacích dungeonů

7. 10. 2015 16:26 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

Jak se zdá, úspěch Legend of Grimrock, když už nestrhnul lavinu her vracejících se k tradičním krokovacím dungeonům, alespoň ukázal, že i o tento letitý žánr je stále nemalý zájem. Důkazem je i projekt The Fall Of The Dungeon Guardians od studia Mana Games, který se odvolává ke kultovnímu Dungeon Masteru, ale jako zdroje inspirace jmenuje i dungeony v sérii Might & Magic.

Děj se odehrává, a teď následuje velké překvapení, v kobkách. Tentokrát jste v nich ovšem v roli strážců. Během podivných událostí z vrchních pater vězení uteklo patnáct nebezpečných zločinců a zamířilo do temných, neprobádaných hlubin, kam žádný příčetný strážný nechodí. Nicméně, na vás teď připadl úkol vydat se dolů a nalézt patnáct delikventů - pokud možno u toho nezemřít.

Nutno říci, že The Fall Of The Dungeon Guardians se hodně inspiruje u klasických krokovacích dungeonů, ale občas se nebojí přimíchat do mixu vlastní nápady. Kupříkladu máte k dispozici kvarteto postav různých povolání a specializací, ale přesto se hraje spíše na rozdělení rolí tank – damage dealer – léčitel. Povolání jsou čtyři - válečník, rogue, léčitel a mág, přičemž pod každým z nich najdete trojici dalších specializací. Jak si snadno spočtete, variabilita v koncepci družinky poskytuje solidní prostor pro znovuhratelnost.

Další odchylkou od klasického modelu Dungeon Mastera je systém boje. Je sice realtimový, ovšem s možností taktické pauzy. Důvodem k tomu je zčásti i fakt, že systém boje je trochu komplexnější. Kupříkladu počítá s měřením hrozby, kterou vaši hrdinové pro protivníky představují. Takže proto je tu tank, který musí na sebe upoutat pozornost, aby z vašeho mága či léčitele nezůstala sekaná.

Stejně tak vaše postavy budou mít různé extra schopnosti, které půjde skládat do komb, abyste s jejich pomocí sejmuli silnější nepřátele. I proto tu bude pauza, abyste mohli analyzovat situaci a volit ten správný postup. Existencí tanka se autoři také chtějí vyhnout nutnosti tančit kolem monster ve čtvercovém systému. Tank s podporou léčitele má mít dostatek schopností pro udržení nepřátel na uzdě. Samozřejmě, u silnějších nepřátel bude třeba krokovat z cesty jejich útoku.

Krokování „na čas“ bude na místě hlavně u puzzlů a pastí. Ostatně, některé z nich vidíte v traileru. Krom ohnivých koulí, propadel apod. dojde i na klasické tajné stěny skryté za tlačítky mezi kameny na zdi. The Fall Of The Dungeon Guardians se momentálně uchází o vaši pozornost na Steam Greenlight, ovšem nemá daleko k definitivnímu dokončení. V plné verzi tedy čekejte kvarteto povolání, tucet specializací, pět ras, sto druhů nepřátel, dvacítku bossů a 25 – 50 hodinovou herní dobu.

Pokud byste chtěli tvůrce podpořit, můžete si hru rovnou koupit na oficiálních stránkách za 20 dolarů. Dostanete tak i V0.99 verzi, která je sice kompletní co do dungeonu, ale chybí zde dvě povolání a samozřejmě očekávejte spoustu bugů.

zdroj: Archiv

Nejnovější články