Take-Two chystá odhalení nové značky, GTA V prodalo 150 milionů kusů

3. 8. 2021 13:40 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Vydavatelství Take-Two má za sebou hovor s investory za první čtvrtletí fiskálního roku 2022 (duben-červen), v němž kromě finančních výsledků naznačilo také své plány na blízkou budoucnost. V příštích měsících chystá odhalení dvojice her, z nichž jedna bude zbrusu novou značkou.

Tyhle vyhlídky korespondují s předchozími úniky, které anonymní zdroj zveřejnil na Redditu letos v červnu – odhalil v nich kromě jiného basketbalistu z obálky letošního NBA 2K22 a spin-off Borderlands Tiny Tina’s Wonderlands, ale především dvojici her, která se nakonec neobjevila na E3.

První z nich je nová hra od studia Firaxis (tvůrci Civilizace), která má být tahovou akcí se superhrdiny ze stáje Marvel. Podle anonyma nese titul kódové označení CODA, označuje ho za XCOM s marvelovskými hrdiny a mezi dabéry se podle něj mají objevit nějaká ta slavná herecká jména.

Druhý titul by měl být právě onou novou značkou, na které údajně pracují vývojáři Mafie 3 z Hangar13. Hra s kódovým označením Volt má být akční a zdroj ji popisuje jako kombinaci světů Saints Row a Cthulhu. K Hangaru prý odkazuje uniklá smlouva, podle které studio pracuje na sci-fi v otevřeném světě s prvky nadpřirozena.

Hra je prý spíše na začátku vývoje, ale už má vlastní neveřejný trailer, který by se s velkou pravděpodobností mohl objevit na letošním Gamescomu. Důvěryhodnost celého úniku posléze potvrdil i novinář Jason Schreier, který předpovídal, že se tahle dvojice nejspíš neukáže na E3. A neukázala. 

Kromě předzvěstí věcí budoucích Take-Two v hovoru pro investory potvrdilo i fakt, že GTA V se stále daří. Vydavatelství oznámilo překonání milníku 150 milionů prodaných kusů, což znamená, že se od posledního sčítání v únoru prodalo dalších 10 milionů kopií.

Celá série Grand Theft Auto má pak na účtu více než 360 milionů prodaných her, pátému dílu jde tak na vrub přes čtyřicet procent. Podíl patrně letos ještě povyroste, Rockstar totiž na podzim chystá vylepšenou verzi pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S. V ten samý den, 11. listopadu, se nicméně oddělí singleplayerové GTA V od multiplayeru GTA Online, který za fenomenální prodejní úspěchy pětky v průběhu let může v první řadě.

Ani Red Dead Redemption 2 nijak nezaostává, Take-Two se v jeho případě pochlubilo 60 miliony prodaných kusů a jde o druhý nejlépe prodávaný titul v USA za poslední tři roky co do množství dolarů. Předloňské Borderlands 3 mají na kontě 13 milionů prodaných kopií.

Co se dalších značek z portfolia vydavatelství Take-Two týče, série BioShock eviduje 38 milionů prodaných her od roku 2007, strategická Civilizace 58 milionů a basketbal NBA 2K 112 milionů.

Nejnovější články