Tahové RPG Encased se hlásí k odkazu prvních Falloutů
zdroj: Archiv

Tahové RPG Encased se hlásí k odkazu prvních Falloutů

2. 10. 2019 14:05 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Je to už hodně dávno, kdy se mezi hráči se zápalem sdílely dojmy z izometrického, tahového Falloutu. Jeho moderní podoba má ke kořenům daleko, i když zůstává postapokalyptické zasazení a RPG prvky. Jistý návrat k úplným kořenům dnes nabízí Wasteland, ale objevuje se i další pokušitel Encased, který vypadá ještě víc jako zmodernizovaný Fallout.

Co se stalo se světem v Encased? Víme jen to, že došlo k apokalypse, naštěstí ne takové, která po sobě zanechává nemrtvé. Lidstvo konec světa předvídalo, a tak vybudovalo obří kupoli, pod jejíž ochranou vznikla nová civilizace, která časem zapomněla na doby dávno minulé.

Jenže vy máte touhu odkrývat tajemství. Kupole je vskutku gigantická, z části stále neprobádaná, takže se připravte na hledání artefaktů, prolézání ruin a oprašování čehokoliv, co vám pomůže odhalit historii.

zdroj: Archiv

Svět pod kupolí je vám prakticky od začátku plně k dispozici. Nevolíte si třídu, ale jednotlivé schopnosti, které vás formují požadovaným směrem. Můžete se přidat k jedné z mnoha frakcí a bojovat za její principy. Otevřený svět (uzavřený kupolí) je tu prostě pro vás.

Tvůrci Encased slibují mraky dialogových možností, dopad vašich rozhodnutí na příběh čítající 25–30 hodin, tahové souboje s akčními body, možnost opakovaného hraní díky jiným volbám (a snad i rozdílným koncům).

zdroj: Archiv

Za hrou stojí studio Dark Crystal Games, které má jisté zkušenosti s velkými tahovými RPG. Sice sami ještě nic podobného nevytvořili, ale spolupracovali na vývoji Divinity: Original Sin - Enhanced Edition a Divinity: Original Sin II, takže snad vědí, co dělají (první uživatelské recenze nasvědčují tomu, že ano).

Encased je právě teď v early accessu na Steamu, ve kterém vám umožní odehrát prolog a pak se potloukat po otevřeném světě (zhruba 10 hodin materiálu s 20 misemi). Tvůrci věří, že plná hra vyjde za 9 měsíců a obsáhne tři akty, tutoriál, bude mít víc cutscén, rozšířenou výrobu předmětů, víc vybavení, vybalancovaný soubojový systém a další.

Nejnovější články