Tahová strategie Xenonauts 2 je úspěšná na Kickstarteru
zdroj: tisková zpráva

Tahová strategie Xenonauts 2 je úspěšná na Kickstarteru

22. 6. 2018 9:55 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

První Xenonauts byli takovým příjemným překvapením pro hráče, kteří toužili po nástupci původní série X-COM a z nějakého důvodu jim nevyhovovalo moderní pojetí od Firaxis. Retro ze hry nesálalo jen po vizuální stránce, ale i hratelnost zaváněla devadesátkami. Jednička si u nás vysloužila „jen“ sedmičku, protože oldschool styl není tolik přístupný nováčkům, kteří radši sáhnou po nynějším XCOMu. Pokud patříte mezi nostalgiky a ani náš obsáhlý LongPlay XCOM 2 vás nepřesvědčil o výhodách moderní doby, sáhněte po Xenonauts 2.

Původní Xenonauts si bezesporu našla své publikum, které tvůrcům z Goldhawk Interactive vydělalo dostatek peněz (a motivace) na rozjetí vývoje druhého dílu. Ale zdroje nejsou nevyčerpatelné. Naštěstí žijeme v době, kdy je mezi důvěřivými hráči populární crowdfunding. Xenonauts 2 dnes spustila kickstarterovou kampaň s cílem vybrat alespoň 65 tisíc dolarů, přičemž v době psaní článku už atakuje stovku. Budoucnost projektu je tedy zajištěna.

Pokud čekáte výrazný posun od čtyři roky starého předchůdce, pak se pravděpodobně nedočkáte. A to je asi dobře, protože i Xenonauts 2 si stále bere za předlohu původní díly série X-COM. Dvojka navíc zpracovává v podstatě stejné období alternativní studené války. Takže se tu vlastně bavíme spíš o Xenonauts 1.5.

Xenonauts 2 zdroj: tisková zpráva

Samozřejmě to ale neznamená, že by se jelo přes kopírák. Xenonauts 2 vypadá o poznání lépe a spousta prvků se dočkala určitého vylepšení či rozšíření. Sahalo se do vývojového stromu, upravily se pozemní i vzdušné bitvy, vojáci a vozidla prošli revitalizací, novinky vás čekají v budování základny i při obraně kontinentů planety. Všechny změny naleznete sáhodlouze popsané zde.

Na kickstarterové stránce si můžete vyzkoušet i alfa demoverzi soubojů, abyste v případě zájmu nekupovali zajíce v pytli. Nejnižší úroveň příhozu se hrou vás vyjde na 18 liber, čímž si zároveň zajistíte přístup do early accessu. Od 25 liber se dostanete i do uzavřené bety a o ještě 10 liber dráž navrhnete vlastního vojáka do hry.

Pokud vše půjde hladce, pak beta začne letos v září a předběžný přístup o dva měsíce později. Poté už bude ve hvězdách, kolik měsíců či let hře potrvá dostat se do stavu plné hry. Počítá se s ní na PC, zatímco Mac a Linux jsou zatím jen přáním. O konzolích se nemluví.

Nejnovější články