Svůdné RPG Ambition: A Minuet in Power vás zavede do Velké francouzské revoluce
zdroj: Archiv

Svůdné RPG Ambition: A Minuet in Power vás zavede do Velké francouzské revoluce

27. 11. 2017 13:09 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Velkou francouzskou revoluci jsme už jednou ve velkém stylu zažili díky Assassin’s Creed: Unity. Ubisoft před třemi lety přišel s bály, gilotinami, nenápadným vražděním a plejádou příšerných bugů, a všechny prvky kromě posledního by se měly objevit i ve skvěle vypadajícím RPG Ambition: A Minuet in Power, které se nedávno ocitlo na Kickstarteru.

Oproti Assassinovi tu ovšem je jeden výrazný rozdíl – tentokrát se nebudete od krve špinit sami a radši to necháte na jiných. Nejste totiž drsným vrahounem, ale sličnou dívkou z venkova jménem Yvette, která přijela do Paříže hledat štěstí. Jak ho najde? Samozřejmě pomocí svého šarmu, inteligence a sexuální atraktivity. Toho svedete, o té vypustíte ošklivé drby, a celá Francie vám jednoho dne může ležet u nohou.

Ambition funguje na roguelike principech, takže když se po prvním dohrání opět vrhnete do předrevoluční Paříže, karty budou rozdány trošku jinak než posledně. Přijdete na bál a tam na vás čekají jiní šlechtici, soukromé večeře pořádají neznámé dámy, a vy se musíte opět rozhodnout, koho si omotat kolem prstu a komu vrazit dýku do zad – samozřejmě cizí rukou.

Dokonce můžete ovlivnit, jak dopadne celá revoluce. Když svých svůdných schopností využijete správným způsobem, monarchie možná přežije řádění mas a vaše čelo ozdobí královská koruna. Nebo se radši přidáte k revolučním vůdcům a stanete se vládkyní nového pořádku? Ale pozor, taky se klidně může stát, že vám při tanečku na ostří nože podklouzne střevíček a vy se zřítíte do proutěného koše. Tedy aspoň vaše hlava, tělo ji bohužel následovat nebude.

Tvůrci kromě toho slibují ještě propracovaný systém ošacení. Studovali historické zdroje, aby zjistili, co se tehdy na dvoře Ludvíka XVI. nosilo, a hodlají dát hráčům k dispozici tolik vybraných látek, že by se z nich najedl i molí imperátor. Na večírek pořádaný církví samozřejmě možná nebude nejlepší chodit s obřím výstřihem, ale když se vydáte narušit počestný průběh pánské jízdy, své přednosti byste vystavit určitě měli.

Vývojáři touží po dosažení částky 60 tisíc dolarů, což by jim umožnilo hru dokončit někdy v půlce příštího roku. V současnosti vybrali už přes polovinu a ještě mají 20 dní k dobru, takže to prozatím vypadá poměrně optimisticky, i když je otázka, jak to dopadne s dodatečnými cíli.

Ten nejdražší a nejzajímavější sice vyžaduje celých 90 tisíc, ale zato do hry přidá novou hratelnou postavu – haitskou dívku, která si do Paříže přijela pro ztracené dědictví. A poslední poznámka: nejnižší příspěvek, za nějž dostanete samotnou hru, činí 20 dolarů.

zdroj: Vlastní

Nejnovější články