zdroj: Embark Studios

Studio Embark bývalého viceprezidenta EA představilo akční free-to-play kooperaci Arc Raiders

10. 12. 2021 9:07 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Robert „Patrick“ Söderlund, bývalý výkonný viceprezident společnosti Electronic Arts, který dohlížel na veškerou produkci her tohoto vydavatele, se před třemi lety rozhodl postavit se na vlastní nohy a založil si studio Embark.

Již z kraje roku 2019 se pochlubil s prvními drobky o první chystané hře studia, ze které se během dnešních The Game Awards vyklubala akční střílečka Arc Raiders. Už před lety bylo přislíbeno, že půjde o sci-fi free-to-play kooperaci a nic se na tom nezměnilo.

Arc Raiders z vás udělají titulní nájezdníky odrážející hrozbu zvanou ARC, což je jakási invaze robotů na vaši domovinu. Na rozlehlých pláních budete společnými silami odrážet jednoho robota za druhým, přičemž jejich tvůrce zjevně vsadil na velikost než cokoliv jiného.

Arc Raiders zdroj: Embark Studios

Hra se prsí výkřiky, kterak hodlá změnit zavedený žánr stříleček ze třetí osoby i kooperaci, protože tady prý nebude stačit jen zvolit správný typ střeliva. V traileru, v němž jsou k vidění i záběry z hraní, můžete vidět postupné odstřelování pavoučích nohou obřího robota, než je mu zasazena finální tečka z absurdního výskoku.

Nakolik bude Arc Raiders (r)evolucí žánru, se dozvíme již příští rok, kdy hra vyjde na počítačích, PlayStationu 5 a Xboxu Series X|S. Jde tedy o jeden z mála titulů, který už nepočítá se starou generací a bude tedy opravdu next-genový.

Nejnovější články